11 од 12 се гол-гол: Ќе биде и вечер така?

традиција

Во рамките на шестото вонредно коло од шпанската Ла Лига, вечер во 22:00 се сретнуваат екипите на Валенсија и Селта Виго.

Валенсија досега нема запишано победа, односно има забележано пет реми и еден пораз со гол разлика од 3:5.

Селта Виго игра изненадувачки и ја зазема високата шеста позиција на табелата. Нивниот скор е 2-2-1 со гол разлика од 10:8.

Интересно е тоа што во последните 12 меѓусебни дуели на овие две екипи, на 11 од нив е забележан типот гол гол.

Наш предлог:

Гол – Гол @ 1.65 во Coinbet24

Регистрирај се на Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*