Бундеслига 3-то коло: Најава, анализа и предлог типови!

бундеслига

Како низ цела Европа, така и во Германија овој викенд фудбалот се враќа на стадионите ширум земјата. Колот го отвора Борусија Дортмунд која го пречекува Ајнтрахт.

Борусија Дортмунд – Ајнтрахт Франкфурт – 3+ @ 1.55 во 1xBet

Минатото коло екипата на Дормунт киксна против Хановер играјќи реми без голови. Момците од Фавра, дојдоа по победа, но не успеаа да ја земат. Би требало во овој дуел да заигра новодојдениот Пако Алкасер кој ги појача Милионерите ова лето. Ајнтрахт е поразен на домашен терен од Вередер, па сега ќе се обиде да се оправда за тој пораз.

Баерн Минхен – Баер Леверкузен – 1 и 3+ @ 1.60 во Coinbet24

Многу си го поставуваат прашањето дали доаѓањето на Нико Коваќ ќе промени нешто во Баерн. Одговорот е не. Две кола, две сигурни победи, а така ќе сакаат да продолжат и овој викенд. Во гости им стигнува екипата која очајна ја започна сезона, односно претрпе два порази. Поради сето тоа, гостите се наоѓаат на самото дно на табелата.

Фортуна Дизелдорф – Хофенхајм – 2-3 @ 2.07 во 1хBet

Фортуна стигна до своите први бодови во елитата минатото коло, а сега пред себе имаат и нешто слична задача како и пред два викенди кога ираа со Лајпциг. Домашниот терен оваа сезона не им помогна, па прашањето е дали може сега. Од друга страна, екипата на Нагелсмен претрпе пораз во првото коло, а во наредното коло славеше без поголеми потешкотии.

Мајнц – Аугсбург – 0-2 @ 2.10 во Bet365

Двете екипи се во идентична форма, а освен тоа се наоѓаат и еден до друг на табелата во Бундеслигата. Мајнц имаше нешто потежок распоред, односно го имаше Менхенгладбах во минатото коло каде што ремизираа со 1:1, а пред тоа славеа против Фортуна со 2:1. На Аугсбург им недостига најдобриот напаѓач, Алфред Финбогасон кој се мачи со повреди и прашање е кога ќе се врати на терен.

Лајпциг – Хановер – 1 и 2+ @ 1.70 во Bet365

Време е Лајцпиг да стигне до првата победа оваа сезона, а нема подобар момент од овој сега. Едно што игра против послаб тим, друго оваа шанса им се пружа пред домашните навивачи. Хановер има две реми во првите дво кола. Зедоа по еден бод од Бремен и Дортмунд, а тоа е генерално добар резултат.

Волфсбург – Херта – Г.Г @ 1.99 во Coinbet24

Оваа перфектна серија некој ќе мора да ја заврши. Дали Волфсбург, дали Херта или двата тима, ќе знаеме сабота после 17 часот. Одличен почеток на сезоната и за едните и за другите. Херта игра нешто поцврсто, постигнаа три погодоци и засега играат доста сигурно, додека Волфсбург игра на гол повеќе и тоа им успева.

Менхенгладбах – Шалке – ГГ3+ @ 2.14 во 1xBet

Уште еден дерби натпревар во ова коло од Бундеслигата. Во Менхенгладбах не може да бидат незадоволни од почетокот на сезоната, додека од друга страна Шалке се комплетно незадоволни. Двата порази и тоа против Волфсбург и Херта ја доведоа екипата на дното заедно со Леверкузен, Фрајбург и Штутгард. Мора нешто да се промени доколку сакаат успех. Вистински момент е овој натпревар.

Вердер Бремен – Нинберг – 1 @ 1.65 во Coinbet24

Вередер оваа сезона има амбиции за пласман во Европа. Тоа го покажуваат четирите бода од првите две кола и ако сакаат да им докажат и на другите какви им се намерите, ќе мора да остварат победа и во овој дуел. Нинберг има само еден бод досега и јасно е дека ќе се борат во долниот дел од табелата.

Фрајбург – Штутгарт – 1 @ 2.62 во Bet365

Koj е полош од овие два? Големо е прашањето, но навистина катастрофален почеток имаат овие два тима, а особено Штутгарт, кој досега нема постигнувато ниту еден гол. Нилс Петерсен кој беше алфа и омега во Фрајбург претходната сезона, засега не успеа да блесне во својот тим. Време е тоа да биде на овој натпревар и тоа пред домашните фанови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*