Бунудес лига 4-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Овој викенд на програмата е четвртоот коло од Бундеслигата. Единствениот тим со 100% учинок е минхенски Баерн кој гостува кај очајниот Шалке.

Штудгарт – Дизелдорф – 2-3 гола @ 2.02 во 1xBet

Домашниот тим на овој натпреатпревар се наоѓа во проблеми, бидејќи имаат досега освоено само еден бод и тоа против Фрајбург. Од друга страна Фотуна во минатиот натпревар дојде до првите три бода кој им ги зеде на Хофенхајм, а тоа беше големо изненадување за фудбалската јавност.

Аугсбург – Вердер – Х2 @ 1.57 во Coinbet24

Освен триумфот во првото коло, Аугсбург досега не успеа да победи. Во минатиот натпревар беше подобар од Мајнц и сакаше да се оправда пред своите навивачи, но тоа не им успеа. Сега има доаѓа екипата која има големи амбиции за пласман во Европа. Немаат се уште комплетен тим поради повреди, но се разбира дека може да очекуваме позитивни резултати.

Херта – Менхенгладбах – 3+ @ 1.95 во 1xBet

Тимот од Берлин во последното коло против Волфсбург се покажа во одлично светло и ни укажа дека може да очекуваме борба во горниот дел од табелата. Доста цврста и дисцплинирана игра ни прикажаа, а се надеваме дека ќе се држат до тоа. Од друга страна го имаме Менхенгладбах кој има исто освоени бодови колку Херта. Гостите имаат многу таленти во својот состав и голови би требало да се очекуваат.

Хофенхајм – Дортмунд – Г.Г3+ @ 1.70 во 1xBet

Си земаме за право овој натпревар да го наречеме дерби. Хофенхајм во средата стигна до бод во ЛШ и на некој начин се задоволни.  Дортмунд повторно изгради тим и стана доволно компактен во одбраната и во нападот, а тоа не беше така пред неколку сезони. Сепак очекуваме еден отворен натпревар на кој ќе има најмалку три гола и тоа по еден во двете мрежи.

Нинберг – Хановер – 2-3 @ 2.15 во 1xBet

Дуел на два тима со идентичен успех кој го делат 14-то место на табелата од Бундеслигата. Само два освоени бода е реалноста на овие две екипи. Борба за опстанок и средина на табелата е очекувањето, освен ако не се случи чудо во продолжението од сезоната. Последните три натпревари измеѓу овие два тима се во опсег од 0-2 гола, а овој пат очекуваме малку поотворена игра.

Волфсбург – Фрајбург – 1 @ 1.70 во Bet365

Волците дефинитвно многу се надеваат на оваа сезона, откако успеаа да остварат добар почеток. Изгледаат одлично на теренот и доколку така продолжат, Европа им е реална цел. Фрајбург со сигурност не може да биде задоволен од оваа сезона, бидејќи во минатото коло стигнаа до првиот бод. Волфсбург е фаворит и би требало да го оправда тој епитет.

Шалке – Баерн Минхен – Г.Г @ 1.90 во Coinbet24

Очајната серија на екипата од Доменик Тадеск продоллжи и во минатото коло. Три натпреври, три порази и катастрофален почето на сезоната. Впечатокот малку го поправи ремито против Порто во ЛШ, но тоа не го менува фактот дека Шалке може да очекува голем успех оваа сезона. Баерн игра одлично и тоа е сосема очекувано од нив. Не се сомневаме дека поддршката ќе биде голема на „Велтнис Арена“, па веруваме дека ќе може да постигнат барем еден гол на минхенската машина.

Баер Леверкузен – Мајнц – 1 @ 1.62 во Bet365

Крајно време е да се стави крај на лошата игра од „фармацевтите“ и да дојдат до првата победа оваа сезона. Немаа среќа со распоредот, но сега пред себе имаат екипа која е помалку квалитетна од нив, а тука мора да се оправдаат. Мајс со седум бода досега го надмина очекување и неоправдано се толку големи аутсајдери во овој дуел. Време е да започне екипата на Баер со добрата игра.

Ајнтрахт Франкфурт – Лајпциг – 3+ @ 1.72 во Coinbet24

После добрата сезона од лани за двата клуба, моментално „застанаа“ и едните и другите. Промената на тренерот на двете страни имаше големо влијание на играчите и сега ќе видеме какви резултати ни следат во продолжени. Тоа што со сигурност може да го очекуваме се голови, а дополнителен показател ни се и меѓусебните дуели.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*