Тикет за храбри (недела, 26.08.2018)

тикет на денот

Нашата редакција и денес покрај стандардниот „тикет на денот“ ќе ви понуди и предлог типови за љубителите на повисоки коефицинети.

Њукасл – Челзи X-2 @4.80 во Coinbet24

Сезоната за Њукасл започна неочекувано и доста лошо. Имено тие во првите два натпревари претрпија еден пораз и едно реми. Челзи одлично ја започна сезоната со новиот тренер и запиша две победи, па сигурно ќе биде фаворит и на овој меч. Меѓутоа Њукасл на домашен терен е тврд орев, па сигурно нема да биде лесно за „сините“. Нашиот предлог е реми на полувреме и победа на Челзи на крај.

Рома – Аталанта 1 и ГГ @3.15 во 1xBet

Рома донесе неколку засилувања во преодниот рок и покажа дека сака да се бори за самиот врв, а со победата на тешкото гостување во Торино само го потврди својот квалитет. Поради тоа е голем фаворит на овој меч, но Аталанта е по традиција тежок противник за „волчицата“. Тимот од Бергамо е во одлична форма има ефикасен напад, па веруваме дека на овој меч ќе има голови на двете страни, но сепак „волчицата“ ќе ги освои трите бода.

Вкупен коефициент 15.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*