Тикет на денот (сабота, 01.09.2018)

тикет на денот

Денес на програмата има богата спортска понуда, а нашата редакција ќе ви помогне во изборот со предлог тикет на денот.

Болоња – Интер 2 @1.61 во 1xBet

Никој од навивачите на Интер не очекуваше ваков катастрофален старт, особено не после големите засилувања кои пристигнаа ова лето. После поразот од Сасуоло, Интер испушти два гола предност против Торини и сега се наоѓа пред императив победа. Иако е само почеток на сезоната, овој е клучен натпревар за „нероаѕурите“. Болоња во првите две кола освои само бод и тешко дека ќе може да го запре Интер.

Селта – Атлетико Мадрид 2 @1.84 во 1xBet

Ова е можеби најинтересниот дуел ова коло во Примера, бидејќи двете екипи имаат ист учинок од стартот (победа и реми). Селта во минатото коло доста лесно стигна до победа на гостувањето кај Леванте, а познато е дека оваа екипа многу подобро игра на домашен терен. Тимот на Симеоне оваа сезона е значително засилен и атакува кон титулата, па едноставно нема право на кикс на вакви гостувања доколку сака да ја освои Примера.

Хофенхајм – Фрајбург 1 @1.55 во Coinbet24

Хофенхајм се покажа во одлично светло на гостувањето во Минхен, иако загуби, покажа дека и оваа сезона ќе се бори за високи позиции. Во тимот се враќаат неколку важни играчи и веруваме дека нема да има проблеми да ги освои трите бода против Фрајбург кој покажа слаба игра во првото коло.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*