Манчестер Јунајтед – Тотенхем: Јунајтед слаб, Тотенхем добар на стартот. Кој до трите бода !?

Манчестер Јунајтед - Тотенхем

Сезоната е на почетокот, ова е дуел од третото коло но веќе Жозе Мурињо се соочува со многу негодувања околу играта на Јунајтед. Од друга страна Тотенхем стартуваше според очекувањата и забележа две стартни победи.

Сепак на прес-конференцијата пред натпреварот Мурињо смируваше и најави дека на овој натпревар неговите момци ќе одиграат онака како што се очекува од нив.

Веќе е јасно зошто Мурињо сакаше уште еден бек

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед прво победија над Лестер, во меч во кои реално беа надиграни. Среќата беше на нивна страна па некако ги освоија првите три бода. Но во минатото коло доживеаа пораз од слабиот Брајтон со 3:2. Беа добри во нападот, ја имаа топката во свој посет и создадоа неколку добри прилоки за гол, но во одбраната беа катастрофални.

Минатата сезона барем одбраната изгледаше прилично цврста, но сега се чини дека токму тој дел од тимот ќе му создава најголеми главоболки на Мурињо. Гледајќи ги Ерик Баили и Виктор Линделоф, може да разбереме зошто Мурињо беше толку заинтересиран да добие уште еден бек во преодниот рок.

Солиден старт за Спарс

Тотенхем мораше да се справи со некои турбуленции пред почетокот на оваа сезона. Прво одложувањето на отворањето на нивниот нов стадион со право ги разочараа фановите. Потоа нивната неактивност на трансфер пазарот беше разочарувачка. Тотенхем е единствениот тим во Англија кој не донесе ниту еден нов фудбалер во својот тим.

Среќа што сеуште го имаат Маурицио Покетино кој е тренер кој не сака премногу промени. Тие мораа да се помачат против Њукасл во првото коло но славеа со 1:2. Сепак веќе во второто коло имаше повеќе флуентност против Фулам. Можен проблем за Покетино е презаситеноста на неговите фудбалери, ако се знае дека речиси целиот негов тим играше на Светското Првенство во Русија.

Прашање е дали овие два резултати целосно ги ставаат сите нивни грижи на страна? Најверојатно не. Но, моралот во тимот на Спарс треба да биде многу подобар од нивните противници. Затоа тие се надеваат дека ќе ја обезбедат својата прва победа на Олд Трафорд од јануари 2014 година.

Одлични коефициенти и за двата тима

Што најчесто прави Мурињо кога на тимот не му оди според посакуваното? Се враќа на основите. За него, тоа значи дефанзивна филозофија.

Може да има промени во неговите први единаесет, но тоа тешко дека ќе може да донесе големи промени. Особено ако се знае дека Јунајтед минатата сезона славеше со 1:0 над Тотенхем, благодарение на грешка на Спарси.

Всушност, Јунајтед има пет последователни победи над Спарси и тоа можеби ќе ги стави во искушение обложувачите да ги поддржат домаќините. Особено што коефициентот за нивна победа е 2.66 во 1хBet.

Но, Спарс се далеку повоигран, пофлуиден тим од Јунајтед во моментов и ќе биде охрабрен од прикажувањето на Лестер во Манчестер на отворањето на сезоната, како и од Брајтон минатата недела. За победа на Тотенхем коефициентот е дури 3.00, па тоа може да бида прифатлив ризик за да се одигра на гостинска победа.

Мурињо ќе се брани, а тоа значи малку голови

Веројатноста за затворање на Мурињо доведува до други прашања. За Под 2.5 гола ќе добиете коефициент 1.88. Ако мислите дека на полувреме ќе биде 0:0 ќе добиете коефициент 2.70 во 1хBet.

Наш предлог:

Реми или победа на Тотенхем @ 1.53 во 1хBet

Резултат на полувреме 0:0 @ 2.70 во 1хBet

Да паднат Под 2.5 гола @ 1.88 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*