Тикет на денот (понеделник, 27.08.2018)

тикет на денот

Обично понеделникот сите го користиме за да се извадеме од викендот кој изминал, па по тој повод ви претставуваме одлични натпревари.

Манчестер Јунајтед – Тотенхем – Г.Г @ 1.80 во Coinbet24

Целата фудбалска јавност нема големи очекувања од Манчестер Јунајтед, а „капак“ на сето тоа беше поразот од Брајтон кој овој клуб го претрпи во последното коло. Од друга страна, Тотенхем започна одлично и ги надигра екипите на Фулам и Њукасл. Имаат одличен тим и знаат да прикажат ефикасни дуели.
Регистрирај се на Coinbet24

Норкопинг – Гетеборг – 1 @ 1.61 во 1xBet

Тимот на Норкопинг е во мртва трка за позиција која води во квалификациите за ЛЕ. Имаше неколку киксови во изминативе кола, но сепак во последниот натпревар издвои победа и остана во борба. Од друга страна Гетеборг е тим кој игра доста шарено и нема апсолутно никакви шанси за европски успех. Норкопинг не смее да ги прокоцкува овие шанси, па затоа типуваме „кец“.
Регистрирај се на 1XBET

Алборг – Есбјерг – 1 @ 1.96 во Bet365

Домаќинот има одличен старт на сезоната, па помеѓу навивачите се шири надеж дека може да се повтори 2014, кога стигнаа до четвратата титула во историјата. Есбјерг е повратник во елитата и солидно го започна првенствотот. Досега има остварено две победи, реми и пораз. Домаќинот е фаворит и би требало да победи на овој дуел.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*