Бундес Лига 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Oвој викенд почнува и германската Бундес лига. Почетокот на овој шмапионат ќе го комплетира стартот на сите најјаки лиги во Европа и тоа е нешто што би ги израдувало фановите.

Баерн Минхен – Хофенхајм – Г.Г @ 1.75 во 1хBet

Шампионот за одбрана на титулата започнува против неугоден противник, но на домашен терен, а тоа е голема предност. Доаѓањето на Никола Коваќ на клупата, не предизвика големи промени, па Баерн и понатаму продолжува со освојување на трофеите. Во последно време Хофенхајм успева да биде проблем за Баерн, па може да биде и овој пат. Типуваме по еден гол на двете страни.

Фортуна Дизелдорф – Аугсбург – 1Х @ 1.40 во Bet365

Повратникот во германската елита, Фортуна, има намера да се задржи подолго од една сезона. Почетокот на кампањата во Бундеслигата ја започнува од својот терен против Аугсбург. Треба да се очекува голема борба, бидејќи и двете екипи сакаат да останат непоразени, па предлагаме дупла шанса.

Фрајбург – Ајнтрахт Франкфурт –Х2 @ 1.60 во Coinbet24

Домаќинот на овој натпревар за влакно избегна бараж минатата сезона, а ја избегна и потенцијалната елиминација од Бундеслигата. Ако биде слично и оваа сезона, Цвајт не им бега. Од друга страна Франкфурт ја имаше најблескавата сезона. Очкуваме ајнстрахт да не биде поразен.

Херта – Нинберг – 1 @ 2.10 во Bet365

Тимот на Херта е составен од многу млади фудбалери, но покрај нив има и доста искусни играчи. Оваа сезона, Херта може да биде најпријатното изненадување во Бундеслига и јасно е дека се очекува победа. Нинберг е нов во Бундеслигата и веруваме дека ти ќе направат се за да не мораат да се борат за опстанок. Очекуваме доминација на домаќините.

Играј во 1хBet и добиј Корвета, iPhone X или Samsung S9+!

Вердер Бремен – Хановер – 1 @ 2.05  во Coinbet24

Верер на почеток има поголеми проблеми со повредите на своите фудбалери, а тоа значи дека неколкумина нема да бидат спремни за дуелот против Хановер. Тоа е хендикеп за овој тим, но секако дека нема да се откажат и лесно да се предадат. Хановер не се засили многу, па од нив може да се очекува борба за средината на табелата.

Волфсбург – Шалке – 3+ @ 2.25 во 1xBet

Волците некако се извлекоа минатата сезона. Успеаа да го пребродат баражот и да опстанат во Бундеслигата и покрај тоа што имаа многу појак тим, односно тим кој требаше да обезбеди опстанок многу порано. Оваа сезона тоа нема да им се прости, па мора да ја променат тактиката. Од друга страна Шалке состави одличен тим кој ветува некаков успех оваа сезона. Очекуваме отворен дуел.

Менхегладбах – Леверкузен – Г.Г @ 1.57  во 1xBet

Од овие две екипи може да се очекува многу оваа сезона. Ги сочува поголем број од своите важни играчи, а освен тоа и додатно се засилија. И двете екипи имаат офанзивен пристап, а најчесто натпреварите на таквите екипи се одликуваат со голови. Ние не очекуваме кој знае колку, но сметаме дека без проблем ќе се постигне по еден погодок во двете мрежи.

Мајнц – Штутгарт – 2 @ 2.73 во Bet365

За Мајнц нема што многу да се напише. Доведоа неколку играчи, помалку познати на јавноста кои треба сега да се докажуваат. Штутгарт во претходната сезона изигра феноменално, особено во завршницата, а поради тоа може и да му ја доделиме улогата на фаворити во овој дуел. Веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога, а коефициентот е екстра висок.

Борусија Дортмунд – Лајпциг – Г.Г @ 1.50 во Coinbet24

Дортмунд премногу се измачи во последните две сезона, но на крајот успеаа да изборат Лига на шампиони. Добро засилување е голманот Марвин Хиц, во кого се надеваат германските фанови. Лајпциг остана без Кеита кој беше „мотор“ во екипата. Како и да е, според нас двете екипи имаат еднакви шанси, па сметаме дека ќе постигнат барем по еден гол.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*