10 од последните 10 се Г.Г: Продолжуваат и денес со голови?

традиција

Во рамките на белгиската прва Јупилер лига, денес во 20:30 се сретнуват екипите на Остенде и Варегем.

Остенде оваа сезона има учинок од 2 победи и 2 порази со гол разлика од 6 постигнати и 9 примени.

Варегем има освено 5 бода и има забележано 1 победа, 1 пораз и 2 реми. Гол разликата е нешто поголема, односно 8:6.

Најинтересниот детал за овие две екипи е тоа што во последните десет меѓусебни дуели, двата тима постигнуваат по еден гол.

традиција

Сметаме дека денес таа традиција ќе продолжи и повторно ќе видиме по еден гол во двете мрежи.

Г.Г @ 1.54 во 1xBet (10 oд последните 10)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*