Тикет за храбри (сабота, 18.08.2018)

тикет на денот

Нашата редакција денес покрај стандардниот „тикет на денот“ ќе ви предложи и тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Лацио – Наполи ГГ3+ @1.93 во 1xBet

Новата сезона во Серија А започнува со големо дерби на Олимпико. Овие два тима по традиција играат натпревари со многу голови, па минатата сезона на двата меча видовме десет гола. Тимот на Анчелоти се уште ја бара најдобрата форма и во претсезоната доживеа неколку тешки порази. Се чини дека слаба точка на овој тим е одбраната, а нападот функционира добро. Лацио ги задржа најголемите ѕвезди и сигурно ќе се бори за висок пласман. Поради тоа очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни и повеќе од 2,5 гола.

Челзи – Арсенал 1 и ГГ @2.70 во 1xBet

Челзи шампионатот го отвори со убедлива победа, додека Арсенал после првиот пораз нема повеќе право на кикс. „Сините“ се фаворити не само поради домашниот терен, туку и затоа што имаат поквалитетен тим. Станува збор за два тима кои играат отворен, напаѓачки фудбал, па затоа очекуваме голови на двете страни, но сепак веруваме дека Челзи ќе ги освои трите бода.

Евертон – Саутемптон 1 и 3+ @2.76 во 1xBet

Евертон се засили многу во летниот преоден рок и направи тим кој ќе се бори за висок пласман. Од друга страна целта на Саутемптон и оваа сезона е опстанок во лигата, па после ремито на домашен терен во првото коло тешко дека ќе освои бодови на ова гостување. „Карамелите“ ја испуштија победата на гостувањето против Вулверхемптон, па сигурно ќе направат се да освојат три бода пред своите навивачи, а веруваме и дека ќе има повеќе од 2,5 гола на мечот.

Вкупен коефициент на тикетот 14.3

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*