Лига на шампиони 2-ро коло: Најава, анализа и предлог типови (втор дел)

Лига на Шампиони

Два големи дерби ќе го одбележат второто коло на најелитното натпреварување во Европа.

Локомотива Москва – Шалке – 0-2 @ 1.62 во 1xBet

Изненадувачкиот шампион на Русија, минатата сезона, екипата на Локомотива, лошо започна во лигата на шампиони, бидејќи убедливо беа поразени во Истанбул. Ниту во домашното првенство не блескаат, но како и да е надежта ја имаат. Шалке уште полошо започна во Бундеслига, односно со пет последоателни порази. Според нас ова би требало да биде тврд натпревар без многу голови.

ПСЖ – Црвена Звезда – 1/1&3+ @ 1.55 во 1хBet

Тешко е да очекуваме чудо на Паркот на Прицновите. ПСЖ на контото има 0 бодови, бидејќи во првиот натпревар против Ливерпул претрпеа пораз, па сега немаат право на втор кикс. Од друга страна Звезда во Париз замина без најдобриот стрелец,  Боачи. Коефициентот за победа на ПСЖ е мал, па затоа одлучивме да типуваме полувреме/крај и вкупно голови.

Атлетико Мадрид – Клуб Бриж – 1&T12+ @ 1.51 во 1xBet

Уште еден натпревар на кој домаќинот е апсолутен фаворит. На Ванда Метрополитано доаѓа белгискиот Клуб Бриж, барајќи оправдание за киксот од првото коло. Меѓутоа, тешко е Белгијците да очекуваат бодови од тимот на Диего Симеоне, особено во овој момент откако ја поправија формата.  На овој натпревар не очекуваме ништо друго освен победа за Атлетико Мадрид и најмалку два гола.

Дортмунд – Монако – 3+ @ 1.50 во Bet365

Во многу подобра форма се домаќините, а во саботата ја презедоа и лидерската позиција во Бундеслигата. Од друга страна Монако не можеме да го препознаеме во овие осум натпревари оваа сезона. Немаат победено ниту еднаш, а три пати избегнаа пораз.  Што се случува со нив е тешко да се дефинира, но сметаме дека им треба само една победа за да си ја вратат самодовербата и да се вратат на старите патеки. Очекуваме отворен натпревар и најмалку три гола.

Наполи – Ливерпул – Г.Г @ 1.57 во Coinbet24

Eдно од најголемите дербиа се игра на Сан Паоло во Неапол. Англичаните одлично започнаа и го победија ПСЖ на Енфилд, а во Премиер Лига се со уште подобри резултати. Италијаните имаа тешка задача во Серија А против Јувентус, но за жал беа поразени. На гостувањето во Белград се виде дека Анчелоти се уште не ја пронајде вистинската тактика за нив, па тоа би можело да биде голем проблем.

Порто – Галатасарај – 1 @ 1.50 во Coinbet24

Порто ја врати титулата во Португалија, па без квалификации влезе во групната фаза на ЛШ. Во првото коло зедоа важен бод во Гелзенкирхен, благодарение на пеналот во финишто од натпреварварот. Што се однесува до домашното првнство, тие заостануваат само еден бод зад Брага. За викендот минимално славеа против Тондела, па во овој натпревар влегуваат мотивирано. Турскиот првак одлично започна и славеше против Локомотив, па така нерешен исход на овој натпревар би било сосема задоволително.

ПСВ – Интер – Г.Г @ 1.65 во Coinbet24

И ова ќе биде еден од поинтересните натпревари во ова коло. Иако Холанѓаните доживеаа убедлив пораз на Камп Ноу во првото коло прикажаа сосема задоволителна партија и Барселона ја мачеа до самиот крај.  Интер  направи сензација во првото коло и после 86-та минута иако имаа негативен резултат од 0:1, сепак на крајот успеаа да земат три бода од тој натпревар. Овој пат очекуваме отворен дуел и најмалку по еден гол во двете мрежи.

Тотенхем – Барселона – Г.Г @ 1.54 во 1xBet

Каков натпревар не очекува во Лондон. Тотенхем се уште не е вселен на својот нов стадион, па Каталонците ќе иг пречека на Вембли. Барселона е во подобра ситуација бидејќи славеше против ПСВ додека Тотенхем изгуби од Интер. За овој натпревар нема што многу да се зборува, односно одговорно тврдиме дека ќе биде едно фудбалско уживање. Според тоа, нашиот предлог тип за овој натпревар е гол-гол.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*