Тикет за храбри (сабота, 28.07.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Кортријк – Андерлехт X-2 @4.50 во Coinbet24

Како и секоја сезона Андерлехт повторно ќе се бори за највисок пласман. Во подготвителниот период одигра седум пријателски меча и не запиша ниту еден пораз. Андерлехт има одлична традиција против Кортријк и запиша 4 победи на последните пет меѓусебни натпревари. Меѓутоа домашниот тим нема да се предаде лесно, па веруваме дека ќе биде реми на полувреме, а на крајот Андерлехт ќе ги освои трите бода.

Челзи – Интер 1 и ГГ @3.78 во 1xBet

Челзи и Интер ќе одиграат пријателски натпревар во Ница. Ова ќе биде прв сериозен испит за двата тима. „Нероаѕурите“ одиграа три пријателски меча и се уште немаат победа, а за Челзи ова ќе биде втор натпревар во предсезоната. Англичаните порано ги започнаа припремите и поради тоа се поспремни кондициски. Двата тима играат офанзивен фудбал и имаат одлични напади, па очекуваме победа на Челзи, но Интер да постигне најмалку еден гол.

Вкупен коефициент на тикетот 17.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*