Тикет на денот (недела, 29.07.2018)

тикет на денот

За денес во категоријата „тикет на денот“ ви претставуваме супер дабл.

Копенхаген – Алброг – Г.Г @ 1.90 во 1хBet

Копенхаген оваа сезона ја започна со неочекуван пораз од Хорсенс, но веќе во следното коло ја поправи грешката и издвои убедлива победа над Хобро со 3-0. Од друга страна Алборг не изненади со резултатите и во првите две кола издвои две победи. Формата им е одлична на двете екипи, па затоа очекуваме по еден гол на двете страни.

Регистрирај се на 1XBET

Ландскрона – Гефле – 0-2 гола @ 2.13 во Coinbet24

Ова ќе биде средба на две екипи кои се во катастрофална форма. Ландскрона очајно се бори да го надмине проблемот со опстанокот, додека Гефле е „закопан“ на претпоследната позиција на табелата. На двете екипи им се заканува елиминација доколку продолжат со ваквите игри. Обично ваквите натпревари завршуваат со мал број голови, па затоа и ние типуваме така.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*