Фудбалерите типуваат за вас: Брдаровски и Ќумбев со анализа и типови за денешните дуели

Брдаровски

Денес ќе бидат познати и патниците во следната фаза од групите Ц и Д на Светското првенство во Русија. Свое видување, анализа и предлог типови за денешните дуели даваат Владица Брдаровски за група Ц, како и Панче Ќумбев за групата Д.

ГРУПА Ц

Австралија – Перу – ГГ @ 1.75 во Coinbet24

На овој натпревар ќе гледаме отворена игра од двете страни. Затоа очекувам повеќе голови, но мојот предлог е двете екипи да постигнат гол.

Данска – Франција – 2 @ 2.11 во Coinbet24

Од првата минута на овој натпревар очекувам многу тактичка, но и затворена игра од двете страни. Мислам дека двете репрезентации својата шанса ќе ја чекаат преку контра напади и нема да се отвараат премногу. Сепак верувам во квалитетите на Франција, која има далеку подолга клупа. Затоа очекувам и нивна победа на овој меч.

Ќумбев

ГРУПА Д

Исланд – Хрватска – 2 @ 2.18 во Coinbet24

Интересен дуел на две репрезентации што играа и во иста група во квалификациите. Моменталната форма ми дава за право да типувам на победа на Хрватска на овој натпревар. Исланд е солидна репрезентација но мислам дека немаат сила за поголеми дострели.

Нигерија – Аргентина – 2 @ 1.51 во Coinbet24

Последна шанса за Гаучосите. Ако ова не го добијат тогаш сите наши очекувања од Меси и другарите биле залудни. Се освен победа на Аргентина ќе биде изненадување. И сигурен сум дека Меси ќе постигне гол. Значи победа на Аргентина и Меси стрелец на натпреварот ( 1.66 во Coinbet24 ).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*