Мундијалското 1/4 финале е на прагот: Ова е понудата од обложувалниците!

Мундијал

На долгоочекуваното Светско првенство кое се одржува во Русија оваа година му се гледа крајот. 1/4 финалето само што ќе започни, а обложувачката еуфорија е се поголема.

Мора да признаеме дека овој Мундијал ни приреди големи изненадувања, а како најголемо ќе го издвоиме елиминацијата на Германија во групната фаза.

Обложувалниците се преполни со понуди, било на конечен исход, било на голови. Тука се и специјалните понуди кои секако не смееме да ги изоставиме.  Секој си има свој фаворит од останатите 8 селекции и верувам дека секој би сакал да се обложи за да заработи.

Што се однесува до победник на Мундијалот, улогата на фаворит ја има репрезентацијата на Бразил. Доколку се обложите во Bet365 дека Бразил ќе биде новиот светски шампион, вие ќе си добиете коефициент од 3.75. 

Второто место го делат Французите и Англичаните и за нив коефициентот изнесува 5. Потоа следуваат Хрватска и Белгија, а и за нив коефициентот е изедначен, односно има вредност 7.

Доколку верувате во изненадување и сметате дека Уругвај може да ги надмине сите препреки, Bet365 ќе ви понуди одличен коефициент во вредност од 17.

Русите направија сензација, а доколку сметате дека може да биде и светски шампион, изиграјте во Bet365 и ќе си добиете коефициент 21.

Најголемиот аутсајдер се Швеѓаните. За нив оваа обложувалница нуди коефициент 26.

Како што добро знаете, најдобар стрелец е Хари Кејн и коефициентот за него оправдано е 1.30, но можеби верувате дека некој друг ќе го надмине? Лукаку му дише во врат со 4 постигнати голови, па Bet365 за него дава кеофициент од 13.  После него следува брзиот Мбапе кој вреди да се изигра бидејќи коефициентот е одличен односно 15, а доколку се уште некој верува во Нејмар дека ќе биде стрелец, може да го изигра во Bet365 со коефициент од 26.

Обложи се на најдобар стрелец во Bet365

За љубителите на конечен исход коефициентите се следни:

Уругвај – Франција

За победа на Уругвај, Bet365 нуди коефициент од 4.60. За натпревар без победник во регуларните 90 минути ќе си добиете 3.20 коефициент. За победа на Франција коефициентот е 2.

Бразил – Белгија

Победата за Бразил, Bet365 ја цени со коефициент 2.15. Реми исходот има коефициент од 3.4, додека за победа на Белгија коефициентот е 3.4.

Шведска – Англија

Швеѓаните во овој дуел се аутсајдери и за нивна победа понуден е коефициент 4.80. За нерешен исход, Bet365 нуди коефициент 3.30, а за победа на Англија коефициентот е 1.95.

Русија – Хрватска

Домаќините на овој дуел се потценети и за нивна победа понуден е коефициент од 4.40. За нерешено коефициентот е 3.10, додека за победа на „коцкестите“ коефициентот е 2.10. 


Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*