Фудбалерите типуваат за вас: Брдаровски, Гачевски и Ќумбев со предлози за денешните дуели

Фудбалери типови

Продолжуваме со веќе стандардната рубрика Фудбалерите типуваат за вас. Од оваа 1/8 финална фаза сите тројца: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев ќе ги анализираат и типуваат сите натпревари. Стартуваме со денешните два меча, па да ги видиме предлозите на нашите фудбалери.

Панче Ќумбев

ЌумбевФранција – Аргентина – 1 @ 2.38 во Coinbet24

Можеби најинтересен дуел во оваа фаза. Две многу силни репрезентации со многу звучни имиња. Според она што го прикажаа во групната фаза благ фаворит е Франција. Очекувам дека ќе го добие овој дуел. За жал магијата на Меси не е доволна за аргентинската репрезентација. Нема течност во играта,нема убавина и очекувам нивна елиминација.

Уругвај – Португалија – 0-2 @ 1.45 во Coinbet24

Многу интересен дуел. И многу неизвесен. Можеби Уругвај ги доби сите натпревари во групната фаза но тоа не беше во убедлива игра. Додека Португалија тера по старо и според рецептот со кој ја освои европската титула. Цврсто, не интересно и досадно. Но таков е нивниот стил последниве четири пет години. Мислам дека ќе има малку голови на овој дуел.

Филип Гачевски

ГачевскиФранција – Аргентина – 2 @ 3.40 во Coinbet24

Двете репрезентации сакаат да стигнат далеку, но место понатаму ќе има само за една од нив. Мислам дека е време, конечно Аргентина да го покаже своето вистинско лице. Имаат квалитет и играчи за тоа. Мислам дека Меси и компанија се поблиску до следната фаза и очекувам нивна победа на денешниот натпревар.

Уругвај – Португалија – 0-2 @ 1.45 во Coinbet24

Уругвај досега на ова Светско Првенство не прими ниту еден гол. И Португалија игра цврст фудбал. Мислам дека ќе следиме еден тежок меч, цврст дуел и дека ќе одлучуваат многу мали нијанси.

Владица Брдаровски

БрдаровскиФранција – Аргентина – Х2 и 0-3 @ 1.86 во Coinbet24

После лошиот старт на Аргентина, тие на некој начин покажаа во најважниот дуел со Нигерија дека поседуваат квалитет. Дојдоа до тоа што го посакуваа со голема пожртвуваност и борбеност. Од друга страна, Франција според мене играа здодевен фудбал на сите три натпревари. На крај тука е според мене најголемиот на сите времиња – Меси кој мислам дека денес ќе направи разлика на теренот и ќе ја однесе својата Аргентина во следната рунда.

Уругвај – Португалија – 1Х и 0-3 @ 1.67 во Coinbet24

Типувам повторно на јужноамериканците. Во првите три натпревари тие покажаа допадлив фудбал. Од друга страна Португалија освен на првиот натпревар со Шпанија кога одиграа 3:3, на следните два меча се спасија за влакно и продолжија во следната рунда. Затоа давам предност на Уругвај и на дуото Суарез – Кавани.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*