Фудбалерите типуваат за вас: Брдаровски и Ќумбев ги типуваат и анализираат денешните натпревари

Брдаровски

Синоќешниот ден беше доста успешен, барем кога во прашање е оваа рубрика во која познати фудбалери типуваат за вас. Денес се играат два меча од група Б, како и еден дуел од групата Ц. На програмата е дербито на денот помеѓу Хрватска и Аргентина кој го типува Панче Ќумбев. Дуелите од Б групата ги анализира и типува Владица Брдаровски.

Франција – Перу – 1 @ 1.63 во Coinbet24

За разлика од оној првиот натпревар на Франција со Австралија, “галските петли” овој пат очекувам да се покажат во далеку подобро светло. Тука пред се мислам на Гризман кој одигра слабо на отварањето. Исто така морам да признаам дека Перу беше подобар противник од Данска на првиот меч и незаслужено беше поразен. Сепак и покрај тоа очекувам победа на Франција.

Данска – Австралија – 1 @ 2.10 во Coinbet24

Очекувам нова победа на Данска и далеку подобра игра од нив за разлика од првиот натпревар. Искрено, гледајќи го квалитетот на Австралија не очекувам дека и вто натпревар по ред би можеле да одиграат така добро како на првиот меч со Франција. Мој тип сепак е победа на Данска.

Ќумбев

Аргентина – Хрватска – Х2 @ 1.75 во Coinbet24

Апслутно разочарување е играта на Аргентина на ова светско првенство. Да бидам искрен, освен големиот притисок што е направен на Меси од страна на јавноста дека мора да освои Светско првенство оваа репрезентација не ветува ништо повеќе. Едноставно немаат игра, имаат слаба дефанзива и чекаат на еден човек. Ако овде не добијат мислам дека нема да ја поминат и групата. Додека Хрватска од друга страна покажа како треба да игра една сериозна репрезентација и во прилично слаб натпревар лесно ја доби селекцијата на Нигерија. Страшниот среден ред и сигурната дефанзива на оваа репрезентација ветува многу. Мислам дека се благи фаворити во овој натпревар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*