Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски ја комплетира група А, Ќумбев продолжува со група Б

Ќумбев

Денес можеме да ги добиеме првите два патника во следната фаѕа на Светското Прврнство, а тоа ќе се случи со евентуална победа на Уругвај. Тој меч го типува и анализира голманот на Вардар, Филип Гачевски. Почнуваат и дуелите од второто коло во групата Б, а тие дуели ги анализира и типува Панче Ќумбев.

Португалја – Мароко – 1 @ 1.68 во Coinbet24

Португалија во првиот натпревар покажа дека не случајно е актуелен европски првак. Формата на Роналдо многу ветува и верувам дека во овој дуел ќе победи Португалија. Мароко од друга страна разочара на првиот натпревар и овде освен чесен пораз не верувам дека можат до изненадување.

Иран – Шпанија – 2 и 3+ @ 1.85 во Coinbet24

Овде мислам дека се е јасно. Шпанија е апсолутен фаворит и мислам дека освен што ќе победи, ова ќе биде и натпревар со најмалку 3 гола.

Гачевски

Уругвај – Саудиска Арабија – 1 и 3+ @ 1.70 во Coinbet24

На овој натпревар немам дилеми. Се знае кој е кој и не треба да се трошат зборови. Саудиска Арабија мислам дека е најголем аутсајдер на ова Светско Првенство. Овој натпревар треба да биде полесен тренинг за Кавани и Суарез, па затоа типувам на победа на Уругвај изрфазена со повеќе голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*