Тикет на денот (четврток, 21.06.2018)

Уште послаба понуда не очекува денес, за разлика од претходните денови, но сепак ние се обидовме да составиме тикет на денот.

Данска – Австралија –  Х/1 @ 5.20 u Coinbet24

Еве еден тип за храбрите играчи. Данска со победата над Перу  дојде до чекор од пласманот во нокаут фазата, а тоа би можело да го завери со победа против Австралија. Кенгурите немаа среќа против Французите, но сепак се покажаа во солидно издание. Данците пак имаа доста помош од сјајниот Каспер Шмајхел. Веруваме дека Данска ќе стигне до тешка победа и тоа дека ќе дојди преку нерешен резултат на полувреме.

Регистрирај се на Coinbet24

Кеми – РОПС – T22+ @ 2.20 во 10Bet

Последен натпревар од 15-то коло од финската прва лига, а во него се сретнуваат Кеми и Рованиеми. Гостите се фаворите бидејќи играат одлично од самиот почеток, а домаќините славеа во претходните два дуели. Домаќинот малку се опорави од лошиот старт, но ќе се бори до самиот крај за опстанок. Избегнуваме конечен исход и типуваме дека гостите ќе постигнат два гола.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 11.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*