Фудбалерите типуваат за вас: Брдаровски ја типува Група Ц, Ќумбев со типови за Група Д

Брдаровски

Во сабота Светското Првенство ќе ни понуди богата програма натпревари. На програмата се натпреварите од првото коло во две групи, Ц и Д. Овие две групи ги анализираат и типуваат Владица Брдаровски, фудбалерот на Вардар, како и Панбче Ќумбев.

Досега во првите два дена Ќумбев и Гачевски беа одлични, а денес ќе имаме можност да ги видиме типовите и на Брдаровски кој ги анализира натпреварите од групата Ц.

ГРУПА Ц

Франција – Австралија – 1 @ 1.28 во Coinbet24

Сабота, 16.06.2018, 12:00 часот, Стадион ( Kazan Arena – Казан )

Франција е голем фаворит на хартија и тоа очекувам да го докажат уште на првиот меч. Нивните главни ѕвезди се Гризман, Погба, Мбапе … кој со еден потег можат д аго решат секој натпревар. Кога сме кај Австралија, тие играа допро на подготовките пред Светското Првенство кога ја победија Чешка со 4:0 и Унгарија со 2:1. Очекувам од почетокот на дуелот да играат затворена формација и преку брзи контри и полуконтри да ја бараат својата шанса. Нивни најдоар играч е Рогич кој одлично игра во Селтик, а главна ѕвезда е ветеранот Кејхил.

Данска – Перу – Х2 @ 1.60 во Coinbet24

Сабота, 16.06.2018, 18:00 часот, Стадион ( Mordovia Arena – Саранск )

Очекувам еден тврд натпревар. Двете репрезентации на почетокот пред Светското Првенство имаа одлични резултати. Главна ѕвезда на Перу е Гереро, додека кај Данска тоа е Ериксен од кого се очекува најмногу на Мундијалот. Иако Данска влегува во натпреварот како фаворит, јас типувам двојна шанса и предност му давам на Перу.


Ќумбев

ГРУПА Д

Аргентина – Исланд – 1 или 3+ @ 1.33 или 1.86 во Coinbet24

Сабота, 16.06.2018, 15:00 часот, Стадион ( Otkrytiye Arena – Москва )

Aпсолутен фаворит на овој дуел е репрезентацијата на Аргентина. Можеби Гаучосите се и еден од фаворитите на ова првенство но мое мислење е дека генијалецот Меси мора да има поголема поддршка од Игуаин, Дибала, Ди Мариа и останатите. Можеби нај ранлив дел од аргентинската репрезентација е нивната одбрана и сигурен сум дека противниците тука ја гледаат својата шанса. Исланд е дебитант на ова Светско и сигурно ќе освои доста симпатии од многу неутрални љубители на фудбалската игра, исто како што беа едни од најсимптичните на европското првенство во Франција. Во овој дуел мислам дека се аутсајдери но знаејќи како поминаа англичаните на последното Ервропско во дуелот со нив треба да се биде внимателен. Во секој случај интересен дуел во кој верувам ќе има најмалку 3 гола.

Хрватска – Нигерија – 1 @ 1.74 во Coinbet24

Сабота, 16.06.2018, 21:00 часот, Стадион ( Kaliningrad Stadium – Калининград )

Голема предност на овој дуел им давам на Хрватите, пред се заради имињата и искуството кои ги имаат. Во овој момент Хрватите имаат на располагање имиња како Модрич, Ракитич, Перишич, Брозович, Манџукич, Субашич и многу други. Сигурен сум дека доколку се прави на ова Светско можат да направат подвиг сличен на онаа славна генерација од 1998 година. Нигеријците се типична африканса репрезентација со многу добри индивидуалци но за жал секогаш на африканците им недостасуваа онаа потребна тактичка зрелост.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*