Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски типува за првото коло од Група А

Гачевски

Веќе најавената рубрика во која македонски фудбалери ќе типуваат за вас стартува со типови од првиот голман на Вардар и нов капитен на тимот Филип Гачевски. Тој ги типува првите два натпревари од Светското Првенство во Русија и тоа натпреварите од групата А. Да видиме кои се типовите на популарниот Гача.

ГРУПА А:

Русија – Саудиска Арабија – 1 @ 1.43 во Coinbet24

Четврток, 14.06.2018, 17:00 часот, Стадион ( Luzhniki Arena – Москва )

Јасно и гласно, очекувам победа на Русија. Тие се домаќини, но се и многу помоќна репрезентација за разлика од Саудиска Арабија која игра слабо на Светските првенства. Тука немам дилема за победникот. Русија игра пред своја публика, ќе има голема подршка од трибините и очекувам конечен тип 1 или победа на Русија.


Египет – Уругвај – 2 @ 1.62 во Coinbet24

Петок, 15.06.2018, 14:00 часот, Стадион ( Central Stadium – Екатеринбург )

Уругвај е многу поквалитетна репрезентација од Египет. Особено што за оваа репрезентација играат Суарез и Кавани во нападот и Годин во одбраната. Египет се моли во Салах, но тој сеуште не е 100% спремен за настап. Освен тоа Салах не може се сам на еден ваков турнир. Така да не треба да биде никакво изненадување мојот предлог, конечен тип 2 или победа на Уругвај.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*