Тикет на денот (четврток, 14.06.2018)

тикет на денот

Четврток е ден кога во Русија ќе биде отворено светското првенство со натпревар помеѓу домаќинот и Саудиска Арабија, а за тоа време клупскиот фудбал се игра во северна Европа.

Халмштад – Хелсинборг – Г.Г @ 1.74 во Coinbet24

Ова ќе биде дуел на двете екипи кои играа во елитата, а сега се во втората лига. Халмштад испадна минатата сезона, но двете екипи имаат амбиции за повраток. Тоа нема да биде лесно бидејќи само двете екипи директно влегуваат додека третата е во бараж. Гостите моментално се трети, а домаќинот петти. Халмштад е без пораз на последните 8 натпревари и забележа пет победи. Сметаме дека ќе има голови на двете страни.
Регистрирај се на Coinbet24

Тромзо – Валеренга – Г.Г @ 1.59 во 10Bet

Дерби натпревар од 1/8 финалето на норвешкиот куп во кој се сретнуваат два првлогиаши. Домаќинот е Тромзо, екипа од северот, која во понеделникот го победи шампионот Розенборг. Двете екипи се одлични во првенството и имаат доста позитивни резултати. Очекуваме еден отворен натпревар и по еден гол на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

Акурејери – Стјарнан – 2 @ 2.06 во 1xbet

Исланѓаните продолжуваат со својата лига, без оглед на тоа што националниот тим,  за прв пат во историјата игра на Мундијалот. Нивната фудбалска лига не е професионална, а сите репрезентативци играат во странските клубови.  Домаќинот пред две сезона влезе во елитата и минатата година заврши на седмото место, додека Стјарнан е вицешампион и моменталната форма е на страна на гостите.  Типуваме за нивна победа.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.7

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*