Фудбалерите типуваат за вас: Тројца македонски фудбалери ќе даваат предлог типови за Светското Првенство!!!

Фудбалери типови

Утре стартува долго очекуваното Светско Првенство во Русија. Атмосферата е загреана и сите со нетрпение го очекуваме отварањето. Веќе подолго време тимот на kladenje.mk ви ги претставува репрезентациите учеснички на мундијалот, групите и слично. Но време е за нешто ново и една нова рубрика: “Македонски фудбалери типуваат за вас !!!”.

Од утре па се до крајот на ова Светско Првенство ќе имаме помош од тројца фудбалери и тоа:

Филип Гачевски – првиот голман на Вардар и новиот капитен на тимот.

Гачевски

Владица Брдаровски – фудбалер на Вардар.

Брдаровски

Панче Ќумбев – поранешен македонски репрезентативец а сега Претседател на Синдикатот на фудбалери на Македонија.

Ќумбев

Овие тројца ќе ги типуваат натпреварите од групната фаза на ова Светско Првенство и ќе се обидат со кратки најави за натпреварите да ви помогнат од обложувачки аспект. Па, да видиме кој ќе биде поуспешен 🙂

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*