Тикет на денот (недела, 01.04.2018)

Како се ближи крајот на сезоните во европските лиги, така станува се поинтересно и понеизвесно. За денешниот тикет избравме три натпревари, добро ги анализиравме и веруваме дека ќе поминат, а и коефициентот е одличен за да се преземе ризикот.

Лил – Амиен – 1 @ 2.10 во 10Bet

Клубот од северна Франција ги потроши сите кредити. Доколку сакаат и наредната сезона да играат во елитата, Лил мора да го победи Амиен и не само него. Моментално предпоследното 19-то место и низата од седум натпревари по ред без победа не даваат многу оптимизам. Ни гостите не се многу подобри и во истиот интервал тие славеа само еднаш па и нивниот опстанок не е загарантиран. Веруваме дека Лил ќе ја искористи домашната предност и ќе почне да излага од опасната зона.
Регистрирај се на 10Bet

Лоте – Вердер 2 – 1 @ 1.74 во 10Bet

Лоте од истоимениот град во Северна Рајна Вестфалија се чини дека ќе ја преживее сезоната и ќе спаси од испаѓање во понизок ранг од третата лига. Некако успеваат да се задржат надвор од опасната зона и голема работа завршија минатиот викенд кога славеа над директниот конкурент Кемницер. Имаат уште поголема шанса да ја зголемат разликата од своите конкуренти против вториот тим на Вердер, тим кој веќе е испаднат од лигата. Вердер е убедливо последен и неуспеавме да израчунаме кога последен пат славел победа. Тое беше одамна и многу пред Нова година.
Регистрирај се на 10Bet

Лорка – Гранада – 2 @ 1.83 во 10Bet

Домаќинот авантурата во Секунда ја заврши многу порано од очекувањата и од наредна сезона повторно ќе игра во третата лига. Гранада имаше мала криза и падна на табелата на 5-то место, но сеуште има големи шанси да избори директен пласман во Ла Лига. За такво нешто, тие мораат да слават на натпревари како овој. Последната победа Лорка ја забележа во Ноември минатата година и јасно е дека нема речиси никакви амбиции на овој меч. За разлика од гостите за кој бодовите значат многу и ние веруваме дека ќе ги освојат.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 6.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*