Финале Лига на Шампиони: Ќе успее ли Кралот да го одбрани европскиот трон!?

Финале Лига на шампиони

Со завршетокот на најголемите лиги, светот сега ја чека и завршницата на најелитното натпреварување во фудбалскиот свет. Украинскиот Киев ќе ги пречека „Кралевите“ и „Црвените, односно Реал Мадрид и Ливерпул каде што овие два великани ќе ги измерат своите сили.

Нема сомнеж дека Реал Мадрид го има искуството во голема мера, односно тие се дел од финалињата последниве две години. Исто така претходната сезона беше нивната најголема кампања за освојување на трофеи, а оваа година е многу различна од претходната. Реал заврши на третото место во Ла Лига зад барселона и Атлетико, но за среќа немаа такви проблеми на европската сцена, па надминаа многу квалитетни клубови и стигнаа до финалето.

Ливерпул веќе го „изгуби“ осетот за ова натпреварување. Кога велам така, сакам да нагласам дека тие не се натпреваруваа во Лигата на шампиони од далечната 2008/2009 година кога стигнаа до четвртфиналната фаза. Последен пат Ливерпул беше прогласен за европски шампион во 2005-та година кога на фамозен начин го надигра гигантот Милан и успеа да им ја неутрализира предноста од 3-0, па и да издвои победа на пенали.

Двата клуба имаат висока гол оценка во текот на овогодинашното елитно натпреварување, односно Ливерпул има 40 голови, односно 10 повеќе од второпласираниот Реал Мадрид.

Покрај тоа, Кристиано Роналдо е најдобар стрелец со вкупно 15 гола. Фирмино и Салах имаат по 10 погодоци, а потоа следува Мане на третото место со постигнати 9 гола.

Најголемиот онлајн букмејкер Bet365 излезе со коефициентите за ова натпреварување.

Регистрирај се на Bet365

За победа на Кралевите во регуларните 90 минути, тие нудат коефициент 2.20. За натпреварот да нема победник во регуларното време, коефициентот е 3.90, додека за победа на Црвените, коефициентот е 3.20.

Исто така нудат и одлични коефициенти за победник во натпреварувањето. Реал да го крени трофејот, коефициентот е 1.66, додека сите што веруваат во Ливерпул дека ќе биде новиот европски шампион, оваа обложувалница нуди супер коефициент од 2.10.

Кога сме веќе кај коефициентите сметаме дека треба да ги наведеме и вредностите за најпознатите 0-2 гола и 3+.

За мирен натпревар без многу голови, односно најмногу 2 гола, Bet365 нуди огромен коефициент од 2.70. Сепак сите што се уверени во тоа дека не очекува еден отворен натпревари и повеќе од 3 гола, тоа може да го изиграат со коефициент од 1.44.

Регистрирај се на Bet365

НАПОМЕНА:
Вредностите на коефициентите подлежат на минимални промени!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*