Европа во исчекување на финалето: Еве каде може да ги најдете најдобрите квоти за Реал Мадрид – Ливерпул!

Преостануваат само четири дена до најважниот натпревар во европскиот фудбал, финалето во Лигата на шампиони. Во сабота во Киев за европскиот трон ќе се борат Реал Мадрид и Ливерпул.

Сите љубители на фудбалот, независно за кого навиваат, со нетрпение го очекуваат финалето, а особено љубителите на обложувањето кои ќе се обидат да остварат добивка од овој натпревар.

Светските обложувалници веќе ги имаат коефициентите за финалето во ЛШ, а ние сме тука да ви дадеме насоки и да ви кажеме каде ги има најдобрите коефициенти за која игра.

Готово во сите обложувалници Реал Мадрид е фаворит. Доколку сакате да типувате дека Реал (кој е номинално домаќин) ќе победи во текот на 90 минути, односно Тип 1, најдобриот коефициент го имате во 1xBet и изнесува 2.28.

Доколку сакате да одиграте реми, најдобарата понуда ја има 10Bet со коефициент 3.80, а ако сакате да одиграте победа на Ливерпул во 90 минути, односно Тип 2, најдобриот коефициент го имате во Unibet и изнесува 3.20.

Доколку сакате да типувате на голови и сметате дека ќе има „повеќе од 2,5 гола“, тогаш најдобриот коефициент го имате во 10Bet1.50, а ако сметате дека ќе има „помалку од 2,5 гола“, најдобрата понуда ја имате во Coinbet24 – 2.72.

Доколку сакате да одиграте дека двете екипи ќе постигнат гол најдобриот коефициент ќе го најдете во Coinbet24 – 1,42.

Доколку сметате дека некој од тимовите ќе победи на продолженија, најдобрата понуда ја има Вet365, коефициентот за победа на Реал на продолженија изнесува 10.00, а за Ливерпул 12.00. Коефициентот за победа после пенали за двата тима изнесува 15.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*