Тикет на денот (понеделник, 14.05.2018)

Обично понеделникот го користиме за да го оправдаме лошиот викенд и да составиме тикет со цел да ја започнеме неделата со добивка. За денес ви претставуваме дабл.

Универзитатеа – ФЦСБ – 2 @ 2.03 во 1хBet

Екипата од Букурешт, порано позната како Стеауа, направи непоправлив кикс минатата недела на гостувањето кај Поли Јаши, кога доживеаа пораз и покрај тоа што имаа играч повеќе. Сега Клуж им бега четири бода, на само две кола пред крајот, но ФЦСБ има еден натпревар помалку. Веруваме дека тоа вешто ќе го искористи и ќе успее да ја намали разликата на само 1 бод.
Регистрирај се на 1XBET

Калмар – Сириус – 1 @ 1.66 во Coinbet24

Шведската лига стана една од најтешките за прогнозирање. Бидејќи понудата е сиромашна, сепак одлучивме да избереме натпревар баш од таа лига. Одличниот Калмар го дочекува претпоследниот Сириус, на кој оваа сезона им е втора во елитата. Домаќинот врза три победи, па очекуваме да ја продолжи победничката серија. Типуваме победа за домаќинот.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*