Тикет на денот (сабота, 29.12.2018)

тикет на денот

За денес предпразнично на „менито“ ги имаме англиската и италијанската лига, како и други послаби лиги. Нашиот тикет ќе го составиме од супер дабл полувреме/крај.

Тотенхем – Волвс – 1/1 @ 2.04 во Bet365

После двата врзани порази на Сити, Тотенхем го зазеде второто место на табелата и заостанува шест бода зад лидерот Ливерпул. Домаќините се во одлична форма и немаат план да го нарушат тој просек со екипа како Волвс. Од друга страна гостите успеаа да врзат три победи, но набргу потоа беа поразени и во последниот натпревар ремизираа против Фулам. Наш предлог е победа за домаќините уште во првото полувреме.
Регистрирај се на Bet365

Парма – Рома – 2/2 @ 2.55 во 1xBet

Тимот на Парма досега и ја исполни својата цел, бидејќи нивните амбиции се насочени кон опстанок во италијанската елита. Моментално се наоѓаат на средината на табелата и нивниот опстанок не е воопшто загрозен. Рома беше во криза, но како што одминува времето како да ја надминува. Очекуваме и овде да бидат доминантни и да создадат предност во првото полувреме.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*