Тикет на денот (недела, 15.04.2018)

Денес ширум Европа има доста интересни натпревари за обложување. Ние избравме три меча за кои веруваме дека ќе поминат лесно. Се работи за еден дерби дуел кој секогаш носи ефикасни мечеви, како и за два меча каде играат изразити фаворити и аутсајдери.

Сасуоло – Беневенто – 1 @ 1.66 во Unibet

Беневенто е одамна испаднат од Серија А. Оваа екипа ја доигрува сезоната затоа што мора, а тоа добро го покажуваат и резултатите на тимот. Сасуоло пак се бори за опстанок и тоа добро им оди. Имаа тешка сезона, но сега се во серија од 5 меча без пораз забележувајќи 4 нерешени средби и една победа. Имаат серија од три меча на кој освоија три бода играјќи со идентични 1:1 на сите тие дуели. Сега е време за победа и тоа против Беневенто која без никаков мотив им доаѓа на гости.
Регистрирај се на Unibet

Молде – Лилестром – Т12+ @ 1.71 во 10Bet

Неочекувано висок пораз доживеа Молде од шампионот Розенборг. Посебно, не се очекуваше Молде да не постигне ниту еден гол на тој натпревар, а на крајот беше 4:0 за екипата од Трондхајм. Лилестром во предходното коло дојде до првата победа, минимално славејќи над Спарта. Со тоа тие го поправија впечатокот од почетокот на сезоната. Сепак мислиме дека Молде ќе успее да се опорави од поразот кај Розенборг и дека Лилестром ќе плати за нивниот висок пораз.
Регистрирај се на 10Bet

Шалке – Борусија Дортмунд – ГГ @ 1.69 во 10Bet

Ова е секогаш еден од најчувствителните и најжестоките дербија во германскиот фудбал. Двете екипи се одамна завојувани, а завојувани се и нивните навивачи. Ова е дерби во секоја смисла на зборот, со голема борба и на теренот и на трибините. Овој пат дербито ќе биде уште поголемо, бидејќи двете екипи допрва треба да обезбедат пласман во Лигата на шампионите. Тие знаат дека победата за било која екипа на овој меч ќе им го загарантира второто место на табелата зад лидерот Баерн Минхен. Со тоа ќе биде и загарантиран пласманот во Лигата на Шампиони. Ќе следиме напаѓачки фудбал од двете страни, а кога се игра напаѓачки доаѓаат и головите.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*