Тикет на денот (недела, 06.05.2018)

Низ Европа се играат последните кола во фудбалските шампионати. Се бие битка за титули, за излез во Европа, за опстанок … Затоа е тешко да се најдат добри натпревари за типување, но ние одбравме три меча, добро ги анализиравме и го составивме нашиот Тикет на денот.

ЦСКА Москва – Арсенал Тула – 1 @ 1.31 во Coinbet24

ЦСКА Москва се наоѓа на 4-то место на табелата со натпревар помалку и бод помалку од третиот Краснодар. Токму тоатрето место е целта на ЦСКА, идејќи таа позиција води во квалификациите за Лигата на Шампиони. Гостите се сигурни на средина на табелата, немаат шанси за излез во Европа, а немаат шанси ни за испаѓање и мирно го чекаат крајот на сезоната. Се освен победа на домаќинот ќе биде големо изненадување.
Регистрирај се на Coinbet24

Тренчин – Жилина – 3+ @ 1.46 во Marathonbet

Тренчин според составот на екипата и квалитетот на фудбалерите е убедлива најквалитетниот тим во лигата. Сепак сезонава ништо не им оди од рака и сега имаат мали шанси за излез во Европа. Доколку не обезбеди Европа следната сезона, тоа ќе биде вистинска катастрофа за тимот. Сепак Жилина има предност од два бода во однос на Тренчин на табелата. Традицијата вели дека ќе паѓаат голови. На последните 5 меча помеѓу нив паднале неверојатни 31 гол па нема причина таа традиција да не продолжи и овој пат.
Регистрирај се на Marathonbet

Лацио – Аталанта – 1 @ 2.05 во 10Bet

Лацио има најдобар напад сезонава во Серија А со 84 постигнати гола на 35 натпревари. Сепак и покрај тоа тимот сеуште грчевито се бори за пласман во Лигата на Шампиони следната сезона. Лацио му бега на Интер со 4 бода, а во последното коло игра токму со Интер. Во тимот не сакаат да остават на тој последен меч да се одлучи патникот во елитата, па сакаат пред тоа да имаат обезбедено пласман во Лига на Шампиони. За таа цел, мора да се освојат три бода над Аталанта. Она што важеше за Лацио, важи и за Аталанта. Но оваа екипа се бори за палсман во Лигата на Европа.Тимот е во одлична форма, 5 меча без пораз и три меча на кои славеше победи по ред на кои постигна 8 гола.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*