Тикет на денот (понеделник, 07.05.2018)

После малку или многу успешниот викенд, ние ќе се обидеме да помогнеме со неколку предлози за денес на сите кои немаа многу среќа.

Малме – Гетеборг – 1 @ 1.48 во Coinbet24

Шампионот влегува од дерби во дерби. Просто неверојатно каков распоред има Малме на почетокот од сезона. Веќе играа два пати со Џургарден, ја измерија силата со АИК, а сега на ред дојде и Гетеборг. Ниту едните ниту другите немаа почеток како што очекуваа. Малме е шести, а Гетеборг е осми. Двата тима славеа во последните натпревари.
Регистрирај се на Coinbet24

Волен – Арау – 3+ @ 1.45 во 10Bet

Немаме што многу да кажеме за судбината на Волен, екипата која се гаси на крајот од сезоната. Меѓутоа, фудбалерите на Волен, сакаат што подобро да се претставаат и играат се подобро и постигнвуаат голем број голови. Во последните два меча играа два пати 2-2 и тоа против Вадуз и Раперсвил. Голови на овој дуел мора да има.
Регистрирај се на 10Bet

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!

Поли Јаши – ФЦСБ – 2 @ 1.44 во 10Bet

Немаме никаква дилема дека гостите ќе слават на овој меч и ќе се приближат на титулата од шампионот на Романија. Клуж победи, па мора и ФЦСБ да слави, ако сака да остане во трка. Домаќинот нема победено на последните 8 натпревари, а во тој интервал има дури седум порази. Поранешната стеауа игра добро и очекуваме лесна победа за нив.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.09

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*