Бундеслига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Бундеслига

Викендов во Бундеслигата ќе се одиграат натпреварите од 30-то коло, кое ќе даде одговори на многу прашања. Некои екипи можат уште во ова коло да го обезбедат опстанокот, а некој да обезбедат излез во Европа. Затоа очекуваме супер интересни средби.

Волфсбург – Аусбург – 1 @ 2.10 во 10Bet

Дали ќе се спаси Волфсбург од испаѓање ? Нашиот одговор е позитивен и тоа поради неколку причини. Тимот е солиден и игра под своите можности и квалитети. Сепак сега врза два позитивни резултати, реми со Херта и победа со Фрајбург. Залетот е фатен и треба само да се потврди против Аусбург, кој иако игра подобро на гости тешко дека ќе остане непоразен.

Баер Леверкузен – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ @ 1.77 во 10Bet

Ова е доста интересен меч кој ќе даде одговори на многу прашања. Директен дуел за пласман во Лигата на Шампиони, во кој Леверкузен влегува со предност од домашен терен и од два бода. Франкфурт долго време беше на местата кој водат во елитата следната сезона, но сега во незгодно време има пад во формата. Ќе гледаме напаѓачка игра во која двете екипи можат или да добијат многу, или многу да изгубат. Затоа очекуваме голови и на двете страни.

Херта – Келн – ГГ @ 1.83 во 10Bet

Херта е сигурна на средината на табелата и мирно го очекува крајот на сезоната. Нивните планови веќе се насочени кон следната сезона. Келн пак е речиси испаднат во втората лига и треба да се случи чудо оваа екипа да остане во Бундеслигата. Тимот е последен на табелата и заостанува со осум бода од местото кое гарантира опстанок. Тие ќе се борат до крајот, но веќе е касно за тоа.

Хофенхајм – Хамбургер – 1 @ 1.51 во 10Bet

Ова е доста интересен меч, на две екипи на кои им се потребни трите бода. Хофенхајм сака три бода за да се доближи до излез во Европа. Хамбургер пак е предпоследен и секој бод е важен за нив. На шест меча по ред домаќинот не знае за пораз, забележувајќи по три победи и ремија. Но и Хамбургер на последните два меча има реми и победа и тоа над Шалке. Ќе биде ова интересен меч, но домаќинот е фаворит за победа.

Штудгард – Хановер – 1 @ 1.91 во 10Bet

За двете екипи овој дуел ќе биде како пријателски. Опстанокот и за едните и за другите е загарантиран, а Европа е далеку. Хановер по серијата порази конечно славеше минатото коло над Вердер, додека пак Штудгард по успешните резултати, загуби минатото коло од Дортмунд. Тешко е да се предвиди конечниот победник на овој меч, но ние предност му даваме на домаќинот.

Баерн Минхен – Менхенгладбах – ГГ @ 1.65 во 10Bet

Баерн е веќе шампион на Германија. Затоа си дозволи кикс пред две кола кога загуби од Лајпциг и целосно се насочи кон Лигата на Шампиони. Таму во средата тие одиграа тежок дуел со Севиља кој заврши без голови, но тоа беше доволно за прогрес во полуфиналето за Баварците. Вниманието целосно им е насочено кон Европа и затоа нема да не чуди уште некој кикс во Бундеслигата. Менхенгладбах се бори за Европа и ќе напаѓа дури и во Минхен.

Шалке – Борусија Дортмунд – ГГ @ 1.74 во 10Bet

Ова е дербито на колото во Бундеслигата. Воедно, ова е едно од најголемите дерби дуели во Германија. Двете екипи се одамна завојувани, а завојувани се и нивните навивачи. Ќе следиме пеколна атмосфера и доста интересен меч, а ние предност ќе му дадеме на домаќинот. Шалке е втор, а Дортмунд е трет на табелата. Двете екипи речиси сигурно ќе играат во Лигата на Шампиони следната сезона, но победникот уште од сега ќе го осигура своето место во елитата.

Вердер – Лајпциг – 2 @ 2.50 во 10Bet

Она што го пишувавме за Вердер цела сезона се исполни. Оваа екипа иако беше очајна долго време, се спаси од испаѓање и сега е мирна на 12-то место на табелата. Лајпциг е блиску до Лигата на Шампиони и овој меч за нив е од голема важност. Двојката е одлична и храбрите не треба да се плашат да ја одиграат. Додека оние помалку храбри можат да одиграат и двојна шанса.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*