Фото: Македонец вечно ќе му биде благодарен на Мајкл Оливер – му донесе 187.000 денари!

Пеналот на Реал во 93 минута против Јувентус – тоа е темата за која се зборува денес во фудбалската јавност.

Најстрогата казна досудена во последните моменти од натпреварот во 1/4 финалето помеѓу Реал Мадрид и Јувентус предизвика безброј коментари и реакции, но еден Македонец од Радишани сигурно имаше добра причина да го слави голот на Роналдо.

Имено, тој уплатил 1.000 денари на Баерн „X во X“ и на Реал – Јуве „2 во 2 и 4+“. Условот „2 во 2“ беше исполнет со трите погодоци на Јувентус, а голот на Португалецот во 93 минута му донесе добивка од 187.000 денари.

1 Trackback / Pingback

  1. Бундеслига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*