Тикет на денот (петок, 13.04.2018)

Се надеваме дека не сте суеверни и дека не планирате да го прескокнете обложувањето во Петок 13-ти. За оние кои не се суеверни, спремивме неколку предлози, составени како еден тикет.

Акхисар – Бешикташ – 2 @ 1.45 во 10Bet

За шампион на Турција, работите не се одвиваат според планот. Бешикташ е трет, додека лидерската позиција на табелата ја превзеде Башакшехир, а то се случи откако Галатасарај беше поразен од Генчлербирлиги. Останаа уште шест кола, а црно белите од Истанбул имаат три бода помалку од лидерот и еден од воро пласираниот. Сега играат со Акхисар, екипа која често задава главоболка на посилните екипи. Сега е вистинска прилика за „освета“, но и за нова последователна победа во турската лига.
Регистрирај се на 10Bet

Парма – Читадела – 1 @ 1.86 во Unibet

Некогашниот гигант на италијанскиот фудбал, екипата на Парма, е на добар пат за повраток. Оваа сезона се вратија во Серија Б, а како што е моменталната ситуација, можно е од наредната година да играат во Серија А. Парма е моментално на четвртата позиција, но второпласираниот Палермо им бега само два бода. Нивниот противник Читадела, долго беше на врвот, но со неколку последователни порази падна на 8-то место. Ние лично веруваме во уште една победа на Парма.
Регистрирај се на Unibet

Ним – Сошо – 1 @ 1.52 во 10Bet

Домаќинот е блиску до пласман во Лига 1, се наоѓа на второто место, но зад нив се наоѓа Ајачио. Ним има четири бода повеќе и ќе се обиди да ја зголеми предноста. Сошто е во средината на табелата, моментално далеку и од бараж, па не веруваме во некој голем мотив за овој натпревар. Освен тоа, Ним е во серија од 6 последователни победи во Лига 2, додека гостите во истиот период има само еден триумф. Веруваме дека домаќинот ќе победи на овој натпревар.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*