Лига на Шампиони: Статистика, коефициенти, форма, анализа и предлог типови за среда

Лига на Шампиони

Во среда на програмата во Лига на Шампиони се еден дерби меч и еден дуел во кој се знае патникот во следната рунда. Барселона е домаќин на Челзи во меч во кој очекуваме голема неизвесност, додека Баерн Минхен гостува кај Бешикташ, но е сигурен патник во следната рунда.

Барселона – Челзи

 • Среда, 14 март, 20:45 часот
 • Првиот резултат: Челзи 1:1 Барселона
 • Позиција во лига: Барселона 1, Челзи 5
 • Форма (сите натпреварувања, најновите први): Барселона WWDWD, Челзи WLLDW
 • Најдобриот стрелец: Лионел Меси 28, Еден Хазард 15
 • Коефициенти: Барселона 1.45 Челзи 8.80, Нерешено 4.90
 • Над / под 2,5 голови: Над 1.64, Под 2.32
 • Да се ​​квалификува: Барселона 1.25, Челзи се 4.70

Факт: Барселона загуби само четири од своите 39 натпревари за нокаут фазатаг на Лига на шампиони дома. Ливерпул е единствениот англиски тим кој победи во Барселона (2:1 во февруари 2007 година).

Челзи ќе се чувствуваше многу посигурен во своето гостување во Шпанија, доколку го задржаа водството на првиот меч во Лондон. Сега по тој прв резултат, јасно е зошто букмејкерите им даваат многу повеќе шанси на каталонците. Челзи е непредвидлив оваа сезона, но тие беа солидни во Лига на шампиони, а понекогаш и импресивни. Ги надиграа Барса во поголемиот дел од првиот меч и победија во Шпанија против Атлетико Мадрид. Челзи имаат добар скор против Барса и се непоразени во последните осум натпревари во Лигата на Шампионите против нив (две победи и 6 ремија). Последните четири посети на Челзи на Камп Ноу завршија нерешено, па коефициентот 4.90 за реми е доста привлечен.

Наш предлог:

Нерешено @ 4.90 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

Бешикташ – Баерн Минхен

 • Среда, 14 март, 20:45 часот
 • Првиот резултат: Баерн Минхен 5:0 Бешикташ
 • Позиција во лига: Бешикташ 2, Баерн Минхен 1
 • Форма (сите натпреварувања, најновите први): Баерн Минхен WWWWW, Бешикташ WWWLD
 • Најдобар стрелец: Андерсон Талиска 14, Роберт Левандовски 28
 • Коефициенти: Бешикташ 5.60, Баерн Минхен 1.63, Нерешено 4.70
 • Над / под 2,5 гола: Над 1.45, Под 2.88
 • Да се ​​квалификува: Не можете да го поддржите Баерн Минхен да се квалификува, додека коефициентот за Бешикташ е 300.00

Факт: Бешикташ ги загуби сите три натпревари во Лига на Шампиони против Баерн Минхен, со гол разлика 0:9.

Турција може да биде застрашувачко место за било која екипа во Лигата на шампионите, но Баерн Минхен гостува на Водафон Парк во Истанбул, знаејќи дека тие практично го обезбедија своето место во четврт-финалето. Тие својата работа ја завршија со победата од 5:0 во Минхен. Сега прашањето е: Дали Баерн Минхен ќе комбинира со составот, со стратегијата и со тоа ќе им даде причина на домаќините да веруваат во победа? Се чини дека тоа е малку веројатно, бидејќи фудбалерите на Јуп Хејнкес победија на последните пет натпревари во Лигата на шампионите и имаат за цел поставување на рекорд.

Наш предлог:

Двете екипи да постигнат гол @ 1.55 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*