Премиер Лига – заостанати натпревари: Најава, анализа и предлог тип

Премиер Лига

Во вторник и среда ќе се одиграат неколку заостанати натпревари од англиската Премиер Лига. После овие натпревари многу појасна ќе биде сликата на табелата, а исто така ќе биде појасна и битката за титулата.

Тотенхем – Брајтон – 1-1 @ 1.93 во 1хBet

Тотенхем се бори за излез во Лигата на Шампиони, а Брајтон за опстанок. И на двата тима секој бод до крајот им е многу важен во исполнување на сопствените цели. Но Спарси се фаворити во секој поглед и играат дома. Тие по поразот од Сити минатиот викенд мраат да се вратат на победите, а Брајтон шансата за опстанок треба да ја бара на друго место.

Ватфорд – Саутемптон – ППХ @ 1.90 во 1хBet

Ватфорд игра топло-ладно цела сезона. Со малку повеќе среќа оваа екипа ќе беше уште понапред на табелата и покрај тоа што 8-то место на кое сега се наоѓаат е одлично достигнување за нив. Во некои варијанти тие можат до излез во Европа и тоа е целта на екипата до крајот на сезоната. Саутемпон има предност од 5 бода во однос на последниот тим кој би испаднал од лигата. Секој бод е важен за нив и нема сомнение дека ќе нападнат и на овој меч.

Вулверхемптон – Арсенал – Х2 @ 1.46 во 1хBet

Вулфс имаше шанса да излезе во Европа, но на последните два меча забележа реми со Брајтон и пораз од Саутемптон. Токму тиа два натпревари можеа да ги дигнат во облаци, но се случи спротивното. Арсенал е 4-ти на табелата и ќе направи се за да остане на таа позиција. Минатото коло тимот на Емери неочекувано загуби од Кристал Палас дома со 2:3. Ова е шанса за поправен, но и шанса да останат во трка за местата кои водат во Лигата на Шампиони следната сезона.

Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити – 2 @ 1.50 во 1хBet

Солскер очигледно неможе да се носи со притисокот. По неговиот одличен старт на тренерското место, сега тој и неговиот тим никако неможат да излезат од сивилото во кое се наоѓаат. Тимот игра катастрофално и на последните 8 меча има дури 6 порази. Испаднаа од Лигата на Шампиони и ги губат и шансите за пласман во тоа натпреварување следната сезона. Со пораз на овој меч ќе бидат уште подалеку од таа цел, а тимот тешко дека ќе може да се врати по катастрофата и поразот од 4:0 од Евертон, токму против Сити. Гостите пак се во мртва трка за титулата со Ливерпул. Ако слават победа ќе му побегнат за еден бод на својот конкурент. Сити ќе нападне и во тоа нема дилема, но ова е дерби и не секогаш одлучуваат моменталната форма и квалитетот. Треба да бидете претпазливи со типувањето иако речиси се е на страната на Сити.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*