Лига на Шампиони: Статистика, форма, шанси, анализа и предлог типови за вторник

Лига на Шампиони

Во вторник и среда ќе се одиграат четири натпревари од 1/8 финалето на Лига на Шампиони, по кои ќе бидат познати сите патници во следната фаза. Во вторник и двата меча се доста интересни и дефинитивно ќе ни донесат голема неизвесност.

Манчестер Јунајтед – Севиља

Вторник, 13 март, 20:45 часот

 • Првиот резултат: Севиља 0:0 Манчестер Јунајтед
 • Позиција во лига: Манчестер Јунајтед 2, Севиља 5
 • Форма (сите натпреварувања, најновите први): WWWDW, LWWLD
 • Најдобар стрелец: Ромелу Лукуку 22, Висам Бен Једер 14
 • Коефииенти: Манчестер Јунајтед 1.63 – Севиља 6.50 – Нерешено 3.90
 • Над / под 2.5 гола: Над 1.95 – Под 1.89
 • Да се ​​квалификува: Манчестер Јунајтед 1.40, Севиља 3.00

Факт: Манчестер Јунајтед не успеа да постигне повеќе од еден гол во последните 15 натпревари во Лигата на шампиони со шпански екипи (вкупно 7 гола).

Манчестер Јунајтед мораше да се потпре на извонредноста на Давид Де Геа за да остане непоразена на првиот меч во Шпанија. Сепак, сега сите очекуваат од нив да ја совладаат Севиља на Олд Трафорд. За некои навивачи, Мурињо намерно ја поставил таа ултра-дефанзивна тактика на првиот натпревар. Сега тие сигурно ќе напаѓаат многу повеќе на Олд Трафорд и ќе се обидат да го покажат истиот стил на игра како викендов, кога го победилја Ливерпул со 2:1. Јунајтед има лоша традиција со шпанските екипи и тоа малку ги загрижува англичаните, но Мурињо смирува и е убеден во пласман во следниот круг. Севиља, во натпреварот влегуваат по поразот од 2:0 против Валенсија. Тие никогаш не победиле во Лигата на шампионите во Англија.

Наш предлог:

Под 2.5 гола @ 1.89 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Рома – Шајхтор Доњецк

Вторник, 13 март, 20:45 часот

 • Прв натпревар: Шајхтор 2:1 Рома
 • Позиција во лига: Рома 3, Шајхтор 1
 • Форма (сите натпреварувања, најнови први): Рома WWLLW, Шајхтор WWWWW
 • Најдобар стрелец: Един Џеко 16, Факундо Ферера 27
 • Коефициенти: Рома 1.70 – Шајхтор 4.85 – Нерешено 4.20
 • Над / под 2.5 гола: Над 1.63 – Под 2.30
 • Да се ​​квалификува: Рома 1.90, Шајхтор 1.90

Факт: Шајхтор Доњецк победи на четири од своите пет натпревари против Рома, сите во Лигата на шампионите.

Шансите за пласман во следната рунда помеѓу овие две екипи се речиси идентични. Квалитетот на екипите е тука некаде, со тоа што Шајхтор има можеби блага предност само поради победата на првиот меч. По поразот на првиот дуел од 2:1 во Украина, Рома ќе се придржува кон фактот дека во Лига на шампиони дури 52% од екипите кои го губат првиот меч на гости, обезбедуваат пласман понатаму. Тие многу повеќе ги загрижува нивната очајна традиција против украинскиот тим. Тоа ветува дека ќе следиме голем меч во главниот град на Италија, а Еусебио ди Франческо ќе бара 100% тактичка точност од неговите играчи. Шајхтор игра одлично во Лига на Шампиони, но има огромна разлика во нивните дуели на домашен и н агостински терен.

Наш предлог:

Победа на Рома @ 1.70 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

1 Comment

1 Trackback / Pingback

 1. Лига на Шампиони: Статистика, коефициенти, форма, анализа и предлог типови за среда – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*