Тикет на денот (сабота, 03.03.2018)

Секоја сабота ни нуди богата програма за типување на натпревари. На денешниот Тикет на денот имаме четири натпревари кои добро ги анализиравме. Два се дуели на апсолутен фаворит и аутсајдер или сигурици. Останатите дба меча се одлични за подигање на коефициентот.

Карсл – Гримсби Таун – 1Х @ 1.26 во Marathonbet

Карсл игра во добра форма и има три победи по ред. Со тие 9 освоени бода тимот значително се доближи до местата на табелата кои водат во плеј-офот. Сега Карсл е на 10-то место и има смао 6 бода помалку од седмопласираниот Свиндон. Токму седмото место е целта на оваа екипа. Гостите се очајни најблаго кажано. Тимот нема победа на 14 меча по ред на кој забележа 4 нерешени средби и 10 порази и тешко дека ќе слави токму кај разиграниот Карсл.
Регистрирај се на Marathonbet

Карабукспор – Галатасарај – 2 @ 1.26 во 10Bet

Последниот тим на табелата е домаќин на лидерот. Затоа на овој меч се е јасно уште пред стартот на дуелот. Галатасарај е апсолутен фаворит за победа. Тимот има ист број на бодови како и второпласираниот Башакшехир, а блиску се и Бешикташ и Фенербахче. Затоа Галата не смее да си дозволи ниту еден кикс, а најмалку кај фенерџијата во турската Супер лига.
Регистрирај се на 10Bet

Скунтхорп – Олдам – ГГ @ 1.77 во 10Bet

Домаќинот е на одличното 5-то место и има огромни шанси за пласман во плеј-офот. Гостите се дури на 21-то место, но се наоѓаат во добра форма по подолго време. Успеаа да врзат три меча без пораз забележувајќи две победи и реми. Скунтхорп има три ремија по ред, или 4 меча без победа и ќе мора да нападне. Но ќе напаѓа и Олдам.
Регистрирај се на 10Bet

Шалке – Херта – 1 @ 1.67 во 10Bet

Шалке мора да слави победа на овој меч. И не само на овој, туку и на речиси сите натпревари на домашен терен доколку сака пласман во Лигата на Шампиони. Шалке е во добра серија забележувајќи две тешки победи по ред над Леверкузен и Хофенхајм, па не би требало да имаат проблем со Херта. Гостите се сигурни на средината на табелата и само сакаат мирно да ја завршат сезоната.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.69

1 Trackback / Pingback

  1. Тикет на денот – голови ( сабота, 03.03.2018) – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*