Тикет голови ( сабота, 03.03.2018)

Стандардниот тикет на денот веќе ни е спремен и може да го погледнете ТУКА, но овој викенд решивме да направиме еден тикет на голови. Избравме неколку натпревари и решивме да ви ги претставиме вас.

Ливерпул – Њукасл 3+ (1.42)

Со оглед на тоа што и двата тима играат отворен фудбал го зедовме во предвид овој натпревар. Ливерпул моментално го има еден од посилните напади во Премиер Лигата. Од друга страна Њукасл има ситни дефанзивни проблеми, па затоа сметаме дека на овој натпревар ќе се постигнат најмалку 3 голови.

Регистрирај се на Unibet

Севиља – Атлетик Билбао Г.Г (1.91)

Севиља со секоја победа се повеќе и повеќе си го резервира местото за Европа следната сезона. Атлетик Билбао застанува 9 поени зад тие позиции, а изгледаат за доста амбициозни. Овде очекуваме една силна борба и голови на двете на страни.
Регистрирај се на 10Bet

Лацио – Јувентус Г.Г (1.95)

Лацио пред само 3 дена беше елеиминиран од италијанскиот Куп од Милан. Тие прикажаа доста офанзивна игра, но сепак на пенал рулетот немаа среќа. Денес во Рим им гостува фаворитот за скудето – Јувентус. Моменталната ситуација на Јувентус е 4 бода зад првопласираните Наполи. Овде очекуваме доста отворена игра и барем по еден гол на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*