Светско Првенство во ракомет: Дабл тип од денешната програма!

Светско Првенство во ракомет

Продолжуваат натпреварите на Светското Првенство во ракомет. На програмата се натпреварите од второто коло. Денес нема некој поголем дерби дуел, но има неколку интересни натпревари за типување. Одбравме два меча, го анализиравме добро и ви предлагаме два типа.

Австрија – Чиле – 1 со Азиски хендикеп -5.5 @ 1.49 во 10Bet

Австрија го отвори Светското Првенство со победа над Саудиска Арабија. Победата беше очекувана и беше лесна, па селекторот Јоханесон можеше да ги ротира своите ракометари и да им даде шанса речиси на сите. Од Сантос и Билук се очекува најмногу на овој шампионат, а тие тргнаа одлично на првиот меч и би требало да бидат уште подобри и против Чиле. Чиле беше катастрофално поразен од Данска со 39:16, а во првиот дел чилеанците постигнаа само 4 гола. Јасно е дека оваа селекција од Јужна Америка е далеку од европскиот ракомет и ќе биде шанса за сите за зголемување на гол разликата.
Регистрирај се на 10Bet

Германија – Бразил – -55.5 @ 1.47 во 1хBet

Германците го отворија лесно шампионатот со еден “тренинг меч” против Кореа славејќи со 30:19. Оваа селекција има огромни очекувања од ова првенстгво, особено што играат на домашен терен. Ова е еден од натпреварите кои мора да се добијат, бидејќи голема е веројатноста Бразил да игра во втората фаза. Во тој случај германците би ги пренеле бодовите од овој меч во таа фаза. Освен тоа Германија е посвежа бидејќи имаше одмор од еден ден. Од друга страна Бразил имаше тежок меч против Франција и тоа синоќа, кога загуби тесно со 24:22. Бразил беше одличен против големата ракометна сила и изненади многумина со својата игра. Сепак, прашање е дали ќе можат да врзат два добри меча во два дена.
Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*