Тикет на денот: (среда, 29.08.2018)

тикет на денот

Денес во тикетот на денот имаме два натпревари од квалификациите за Лигата на шампиони.

ПАОК – Бенфика ГГ @1.81 во Coinbet24

Грчкиот тим оваа сезона е најпријатно изненадување во квалификациите, па после елиминациајта на Базел избори поволен резултат и на гостувањето кај Банефика (1:1). Ова е најважен натпревар во поновата историја на овој клуб бидејќи само чекор го дели од влез во групната фаза. Тимот се наоѓа во добра форма и нема пораз на последните седум меча. Португалскиот гигант не успеа да оствари предност на домашен терен, па сега ќе мора да се „вади“ во Солун. Предноста на Бенфика е што има многу поголемо искуство во вакви натпревари и сигурно главната цел ќе биде што побрзо да постигне гол, но треба да внимава бидејќи противникот има одличен напад кој постигнуваше барем по еден гол на последните 10 меча. Поради тоа веруваме дека ќе има голови на двете страни.

ПСВ – БАТЕ Борисов 3+ @1.66 во 1xBet

ПСВ е со една нога во групната фаза после победа од 3:2 на гостински терен. Меѓутоа, сигурно ќе сака добро да се претстави пред својата публика и нема да го чува резултатот. ПСВ игра отворен фудбал со исклучително ефикасен напад и на последните 4 меча секогаш постигнуваше минимум по два гола. Сигурно целта на БАТЕ ќе биде што е можно побрзо да постигне гол, а тоа ќе придонесе да гледаме отворен фудбал со многу шанси и голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*