Ајнтрахт Франкфурт
Анализа на натпревари

Ајнтрахт Ф. – Салзбург: Офанзивниот пристап на двете екипи е гаранција за ефикасен натпревар

Ајнтрахт Франкфурт – Салзбург во 1/16 финалето од Лигата на Европа е еден од најпривлечните натпревари. Ајнтрахт има слаба сезона но голем подем во формата, а пак од друга страна ќе биде интересно да се […]

Аубамејанг
Анализа на натпревари

Арсенал – А.Франкфурт: На Арсенал му е потребен бод, но на Емери му се потребни сите три бода

Еден од најинтересните натпревари од 5-то коло во фудбалската Лига на Европа ќе се одигра на Емирати во Лондон. Арсенал е домаќин на Ајнтрахт Франкфурт и е пред императин да победи. Искрено, на Арсенал му […]

Глазгов Ренџерс - Порто
Анализа на натпревари

Г.Ренџерс – Порто: По ремито на гости, тимот од Глазгов брка победа на домашен терен

Во Глазгов, Ренџерс е домаќин на Порто во еден од поинтересните натпревари од 4-то коло во Лигата на Европа. Порто е фаворит, но тие и на домашен терен се спасуваа против разиграниот Ренџерс, па сега […]

Лацио - Селтик
Анализа на натпревари

Лацио – Селтик: Римјаните сакаат одмазда за поразот во Глазгов

Лацио кој влезе во одлична форма во Серија А, сака одмазда за неочекуваниот за нив пораз во Шкотска против Селтик во минатото коло. Ќе следиме интересен меч, но очекувам и неизвесност. Сепак, Лацио е во […]

Селтик
Анализа на натпревари

Селтик – Лацио: Домаќинот полн со самодоверба го пречекува Лацио

Еден од најинтересните натпревари во четврток ќе се одигра во Глазгов каде шкотскиот шампион Селтик е домаќин на Лацио во групата Е од Лигата на Европа. Селтик е лидер во групата, а Лацио го дели […]

Шкендија
Анализа на натпревари

Дуделанж – Шкендија: Тешка задача за македонскиот шампион, но не и неостварлива

Шкендија во вторник гостува во Луксембург кај Дуделанж во рамките на Лигата на Европа. По поразот во Скопје, Шкендија мора да нападне, да постигне минимум два гола и да ја сочува својата мрежа доколку сака […]

Челзи - Арсенал
Анализа на натпревари

Лига на Европа – Финале: Ќе следиме и битка меѓу Сари и Емери, две сосема различни филозофии

Во финалето на Лига Европа ќе следиме и дуел поеѓу два одлични менаџери, Сари и Емери. Сари си остана доследен на неговиот стил на игра и покрај многуте негодувања и сега има шанса да докаже […]

Челзи - Арсенал
Анализа на натпревари

Лига на Европа – Финале: Што треба да знаете пред финалето во среда !?

Се ближи крајот на сезоната во фудбалска Европа. Останаа уште финалињата во Лигата на Европа и Лигата на Шампиони. Прво ќе се одигра финалето во помалку атрактивното натпреварување, но тоа не значи дека ќе следиме […]

Арсенал - Бате Борисов
Анализа на натпревари

Арсенал – Бате Борисов: Арсенал ќе брка негатива, но повторно е голем фаворит за пласман во следната фаза

Арсенал е домаќин на Бате Борисов во Лига на Европа и на големо изненадување ќе брка негатива од првиот меч во Белорусија. Бате славеше дома со 1:0, но и покрај тоа тие се големи аутсајдери […]

Селтик - Валенсија
Анализа на натпревари

Селтик – Валенсија: Дуел на две екипи кои тешко губат натпревари

Во четврток продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на Европа. На програмата се 1/16 финалните натпревари каде 32 екипи ќе се борат за вториот по вредност трофеј во Европа. Еден од поинтересните дуели е мечот Селтик […]