Тикет на денот (сабота, 17.02.2018)

Вообичаено за сабота спремен е нашиот Тикет на денот. Минатата недела бевме доста успешни, па се надеваме дека ќе продолжиме со ист стил и овој викенд. Избравме три натпревари кои се добро анализирани и според нас најпривлечни за типување. Еден одличен коефициент и два меча со помал коефициент за зголемување на добивката, според нас се доволни за денес.

Малага – Валенсија – 2 @ 2.05 во Unibet

Малага со една нога е веќе испадната во втората лига. Тимот е очаен сезонава, а нема победено на 8 меча по ред, забележувајќи 6 порази и две ремија. Формата на тимот е се послаба и послаба и тешко дека Малага ќе ја гледаме и следната сезона во Ла Лига. Валенсија од друга страна се бори за пласман во Лигата на Шампиони и по серијата од три порази, славеше во минатото коло над Леванте. Дефинитивно нема да си дозволи кикс против екипа како Малага.Регистрирај се на Unibet

Јихлава – Славиа Прага – 2 @ 1.33 во 10Bet

Јихлава минатата сезона едвај се спаси од испаѓање. Ни оваа сезона тимот не е ништо подобар од минатата сезона и повторно Јихлава се бори за опстанок. Тимот се наоѓа на последното место на табелата со само 10 бода од 16 меча. Славиа Прага е втора и покрај милионските вложувања во нови засилувања. Титулата на некој начин е веќе загубена, но тимот мора да заврши втор со што ќе избори квалификации за Лига на Шампиони. Едноставно, Славиа мора да слави победи на натпревари како овој.
Регистрирај се на 10Bet

Барнет – Акрингтон – Х2 @ 1.31 во 10Bet

Акрингтон игра одлично сезонава и е екипа со најдобра форма во моментов во Лига Два. Сега екипата е на второто место, има 4 победи по ред на кои постигна 8 гола и сака да продолжи во ист ритам. Барнет е последен на табелата. И покрај тоа што овој тим ја крена формата во последно време, овој пат е тотален аутсајдер и неговата предност е единствено домашниот терен.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.6

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*