Бундеслига 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Бундеслига

Во германската Бундеслига на програмата е 23-то коло, кое ни носи неколку интересени средби. Во продолжение ќе дадеме кратка анализа и предлог тип за секој меч посебно и се надевае дека ќе ви помогнеме во обложувачката прогноза.

Херта – Мајнц – 1 @ 2.05 во 10Bet

Ова е дуел на две екипи од долниот дел на табелата, но Мајнц е во многу полоша ситуација. Мајнц е на 16-то место и се наоѓа во очајна форма и има 4 порази на последните 5 средби, како и една победа. Сепак на гости Мајнц сезонава сеуште нема победа, а пак Херта на домашен терен игра добро. Формата на домаќинот е одлична и во послендите неколку меча имаат одлични резултати против силни екипи па би требало да освојат три бода на овој меч.

Келн – Хановер – ГГ @ 1.69 во 10Bet

Тешко е да се предвиди конечниот победник на овој меч. Келн играше катастрофално до пред 5-6 кола, но сега игра добар фудбал. Хановер пак е непредвидлив речиси цела сезона. Ни останува играта на голови, а ако се земат во предвид последните неколку натпревари на овие две екипи тогаш може да очекуваме голови на двете страни.

Фрајбург – Вердер – ГГ @ 1.74 во 10Bet

Двете екипи се во опасната зона. Сепак ние цврсто веруваме дека Вердер ќе се спаси и оваа сезона. Неколку сезони по ред Вердер се спасува во последен моент, на крај на сезоната кога игра најдобро и само прашање на време е кога ќе почне да се искачува на табелата. Веќе има две победи по ред од кој едната против Шалке на гости. Фрајбург игра отворено, а дома има само еден пораз па затоа очекуваме неизвесен меч.

Хамбургер – Баер Леверкузен – Х2 @ 1.25 во Unibet

Хамбургер бара опстанок во Бундеслига, додека Леверкузен брка место во Лигата на Шампиони. Тоа само по себе говори за соодносот на силите на овој меч. Гостите се фаворити, имаат поквалитетен тим и ќе сакаат да се извадат сега после поразот дома од Херта. Хамбургер 9 меча по ред незнае за победа, а таа серија ќе продолжи и по овој меч.

Волфсбург – Баерн Минхен – 2-2 @ 1.97 во Unibet

Баерн на секој меч во Бундеслига е фаворит. Единствено резерва треба да се иа поради тоа што тиот од Минхен е лидер со предност од 18 бода пред второпласираниот Лајпциг, а веќе во средината на следната недела ќе игра со Бешикташ во ЛШ. Сепак дури и доколку Баерн не игра со првиот тим и има ротации со составот, треба да слави победа.

Шалке – Хофенхајм – ГГ @ 1.67 во 10Bet

Ова е еден од поинтересните дуели во Бундеслига овој викенд. Ова на некој начин е директен дуел на две екипи кои се борат за излез во Европа. Во предност е Шалке со 3 бода, но тоа во овој момент не значи премногу. Двете екипи играат офанзивно, со висок пресинг и доста ефикасно сезонава. Тоа особено важи за гостите и нема причина да не следиме ефикасен меч.

Аугсбург – Штудгарт – 1 @ 2.05 во 10Bet

Аугсбург игра над сите очекувања сезонава и е фаворит на овој меч. Гостите ќе имаат тешка задача да изборат опстанок сезонава. Аугсбург има шанси за излез во Европа и тоа е целта на овој тим. Доколку сакаат да ја остварат ќе мораат да слават победа на натпреварите како овој. Впрочен на последните 8 меѓусебни меча, Аугсбург има 7 победи само предходниот нивни дуел заврши нерешено.

Борусија Менхенгладбах – Борусија Дортмунд – 3+ @ 1.58 во Unibet

23-то коло Бундеслигата ни го носи познатото Борусен дерби. Овие два клуба се големи ривали, како на теренот така и на трибините. Нивните дуели се секогаш интересни, со многу голови. Но Дортмунд е многу поуспешен, особено во последно време и има 5 победи по ред на ова дерби. И сега тие се фаворити, но ние ќе веруваме на традицијата која гарантира ефикасен меч.

Ајнтрахт Франкфурт – Лајпциг – ГГ @ 1.71 во 10Bet

Ова според местата на табелата би требало да биде најинтересен меч овој викенд во Германија. Меѓусебе играат 4-то и 2-ро пласираниот тим на табелата. Двете екипи се на местата кои водат во Лигата на Шампиони и ќе се обидат да ги задржат до крајот на сезоната. Победникот од овој меч ќе биде многу блиску до тоа, а нерешениот резултат би донел крајно неизвесна сезона.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*