Тикет на денот (четврток, 22.03.2018)

Четврток е ден за кој со сигурност може да кажеме дека нуди најслаба понуда за обложување, но затоа е тука кошаркарската Евролига и Мастерс турнирот во Мајами. Вчера бевме добитни, а тикетот може да го видете ТУКА.

Црвена ѕвезда – Фенербахче – 2 @ 1.34 во 10Bet

Колку и да сме фанови на ѕвезда, гостите се фаворити во овој дуел. Белграѓаните со поразод од Атина останаа без шанси за плеј-фо и во останатите натпревари, веруваме дека играчите ќе немаат амбиции. Шампиониот на Европа сака да ја осигура предноста на домашен терен, а ќе се обиде да стигне и до позицијата број два. Предност на ѕвезда може да бидат само навивачите.
Регистрирај се на 10Bet

Сандгрен – Гарсија Лопез – 1 @ 1.66 во 10Bet

Широкиот тениски аудиториум, Американецот го запозна на првиот Гренд слем во Мелбурн, кога стигна до четврт финалето. Гарсија Лопез е типичен Шпанец, па секогаш кога може ги избегнува турнирите на брзи подлоги. Очекуваме лесен натпревр за Сандгрен и победа над Гарсија Лопез.
Регистрирај се на 10Bet

Кина – Велс – 0-2 @ 1.54 во Unibet

Ова се две репрезентации кои Светското првенство ќе го гледаат на ТВ екраните и ќе ја искористат приликата да најдат некои нови сили кои ќе ги предводат нивните тимови. Велшаните не успеаа преку Србите да се пробијат до Русија, а дури ни до бараж. Овој дуел има натпреварувачко значење бидеи се игра во оквирот на Купот на Кина, па не веруваме дека ќе има голови.
Регистрирај се на Unibet

Вкупно коефициент за овој тикет: 3.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*