Тимот на Кладење.Мк беше повторно добитен, а вие?

добитни

Тимот на Кладење.мк успеа да врзе серија од два дена со добитни тикети, односно два пати по ред „Тикет на денот“ е добитен. Ние заработивме, дали заработивте и вие?

Изигравме 4 натпревари кои според нас беа екстра фаворити и доста сигурни.  Прв натпревар беше Рома – Беневенто. Иако овој натпревар започна со негатива од 0-1 за Римјаните, сепак крајниот исход заврши во наша полза, односно Рома издвои убедлива победа од 5-2 над Беневенто.

Регистрирај се на 10Bet

Втор натпревар кој го избравме беше натпреварот помеѓу Спортинг Лисабон и Феиренсе. Спортинг беше огромен фаворит во овој дуел и победи без поголеми проблеми.

Регистрирај се на Unibet

Следен натпревар кој ни беше изигран беше дуелот помеѓу Интер и Болоња. Очекувавме на овој натпревар Интер да стави крај на лошата серија и конечно да издвои победа. Така и се случи. Натпреварот заврши 2-1.

Регистрирај се на 10Bet

Дуелот помеѓу Сампдорија и Верона беше последниот натпревар на тикетот. Го избравме овој натпревар поради што имаше супер коефициент, со оглед на квалитетот на двата тима. Сампдорија издвои победа од 2-0 над Верона.

Погледнете го тикетот во прилог:

Регистрирај се на Unibet

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Лига на Европа: Наполи – Лајпциг, анализа и предлог тип – Kladenje.mk
  2. НАЈАВА и анализа: Наполи - Лајпциг! - Sportski
  3. Тикет на денот (сабота, 17.02.2018) – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*