Тикет на денот (недела, 18.02.2018)

Како и секоја недела, така и оваа ние го составивме тикетот на денот. Внимателно избравме 3 натпревари, добро ги анализиравме и решивме да ви ги пратставиме вас.

Бетис – Реал Мадрид – 2 (1.36)

Сите знаеме дека Реал Мадрид оваа сезона не е тоа што треба да биде. За нив не е својствено да седат на 4-та позиција и неверојатни 17 бода зад Барселона. Имаа неколку кискови на натпревари каде што беа огромни фаворите, а ние сметаме дека ќе стават крај на таа лоша серија. Од друга страна Бетис е еден просечен тим кој не може да им се спротистави на кралевите.

Победа за Реал Мадирд @ 1.36 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

Менхегладбах – Борусија Дортмунд – Г.Г (1.54)

Менхегладбах западна во тежок и кризен период. Успеа да ги врзе 3 порази со ред, а веруваме дека им е доста од таков резултат. Што се однесува до Дортмунд, нивните амбиции се јасни и укажуваат на квалификација во ЛШ и веруваме дека нема да дозволат кикс. Сите овие информации поткрепени со традицијата на меѓусебните натпревари укажуваат на тоа дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол.

Двата тима постигнуваат гол @ 1.54 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Mилан – Сампдорија – 1Х (1.20)

На Росонерите конечно им тргна на добро. Откако успеаа да врзат 9 натпревари без пораз, сметаме дека е време да почнат и сериозно да победуваат. Гатузо се покажа како одличен тренер, па и позитивните резултати си дојдоа. Сампдорија е многу слична со Милан и е на само 3 бода пред нив, но најважно е што тие ја држат позицијата која води до квалификации во ЛЕ. Ние сметаме дека на овој натпревар Милан повторно нема да биде поразен и избравме знак дупла шанса.

Победа или реми за Милан @ 1.20 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 2.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*