Тикет за храбри (сабота, 04.08.2018)

тикет на денот

Нашата редакција и денес покрај стандардниот „тикет на денот“ ќе ви понуди тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Гент – Зулте Варегем 1 и ГГ @3.07 во 1xBet

Гент загуби во првото коло од Стандард, иако постигна два гола на гостински терен. Сега има шанса да ги освои првите бодови на домашен трен. Гент игра отворен фудбал за гол повеќе од противникот и има исклучително ефикасен напад. Зултево предсезоната покажа дека не е во добра форма. На четири натпревари не оствари ниту една победа, но готово секогаш постигнува гол. Поради тоа нашиот предлог е победа на Гент, но Зулте да постине барем еден гол.

Вејле – Митјиланд X-2 @4.30 во Coinbet24

Двата тима не ја отворија добро сезоната. Вејле нема победа на последните 6 меча во сите натпреварувања, додека Митјиланд ја отвори сезоната под сите очекувања. Гостите имаат поквалитетен тим и традицијата е на нивна страна, па поради тоа се фаворити на овој меч. Сепак, на Митјиланд нема да му биде лесно да ги освои трите бода, па веруваме дека ќе биде реми на полувреме и Тип 2 на крај.

Вкупен коефициент на тикетот 13.2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*