Серија А 20-то коло: Најава на колото, анализа и предлог тип

Серија А

20-то коло во Серија А стартува во петок со два меча, додека останатите дуели ќе се одиграат во сабота. Ова коло нема голем дебри меч, но затоа има неколку интересни натпревари кои ќе бидат убави за око.

Киево – Удинезе – Х2 @ 1.40 во 1xBet

Ова е дуел на две екипи кои имаат сосем различна сезона.Киево имаше добар страт, но сега се наоѓа во очајна форма и е на 13-то место. Од друга страна Удинезе имаше променлив старт на сезоната, но сега е воодлична форма, врза 5 победи по ред и се искачи на 7-то место. Ако гледаме според формата, но и според традицијата тогаш предност му даваме на гостинот.

Фиорентина – Интер – ГГ @ 1.74 во 1xBet

Дербито на 20-то коло се игра во петок. Интересо но според букмејкерите Фиорентина е фаворит. Интер долго време го чуваше лидерското место и беше непобедлив, но сега има три меча без победа. Домаќинот има 7 меча без пораз во Серија А и нивната форма константно расте.

Торино – Болоња – ГГ @ 1.87 во 10Bet

Торино имаше високи амбиции и големи очекувања, но тимот во моментов е на 10-то место. Тоа значеше промена на Михајловиќ и на овој меч прв пат ќе дебитира Валтер Мацари. Тоа ќе биде голем поттик на домашните фудбалери, но Болоња ќе се обиде да ги искористи промените на противникот во своја полза. Торино има проблем и со повредите, а нема да игра и најдобриот стрелец Белоти.

Милан – Кротоне – 1 @ 1.37 во 1xBet

Ќе излезе ли Милан од кризата или не. Овој меч е доста важен за оваа екипа. Доколку сега Милан не успее да забележи победа може слободно да почне уште од сега да се спрема за следната сезона. Кротоне се бори за опстанок и е на 18-то место и реалноста вели дека бодовите треба да ги бара на друго место. И слаб Милан, би требало да слави победа на овој меч.

Беневенто – Сампдорија – ГГ @ 1.67 во 10Bet

Беневенто конечно во минатото коло забележа победа во Серија А. Пред нив падна Киево кој беше поразен со 1:0, но сега домаќините ќе играат против подобра екипа. Сампдорија е на 6-то место и после кризата славеше во минатото коло. Тешко дека Беневенто ќе успее да врзе две опбеди по ред, но може да постигне гол.

Џенова – Сасуоло – 0-2 @ 1.80 во 1xBet

Џенова е 16-та, а Сасуоло е на 14-то место во моментов. Двете екипи како тргнаа сезонава ќе се борат за опстанок, но и двете екипи во моментов играат добро. Формата им оди во нагорна линија и тоа е гаранцина за интересен дуел. Сепак Џенова сезонава игра со многу малу голови и нема причина да не веруваме дека така ќе биде и овој пат.

Наполи – Верона – 1-1 @ 1.40 во 10Bet

Наполи е апсолутен фаворит против претпоследниот тим на табелата. Се е на страната на домаќините и за размислување останува само што да се одигра за да се добие повисок коефициент.

Спал – Лацио – 2 @ 1.56 во 1xBet

Спал никако не успева да врзе барен две победи по ред. Досега оваа екипа собра 3 победи, 6 ремија и дури 10 порази и искрено нема што да бара на овој меч. Лацио е одличен сезонава. Оваа екипа игра компактно, сталожено, знае што сака и знае како да дојде до тоа. Дуелот против Спал не би требало да биде проблем за нив да дојдат до трите бода.

Рома – Аталанта – 3+ @ 1.83 во 1xBet

Ова ќе биде можеби најинтересниот дуел за следење од 20-то коло на Серија А. Двете екипи играат офанзивен фудбал и над очекувањата сезонава. Над очекувањата, бидејќи и едните и другите во летниот преоден рок останаа без најдобрите фудбалери. Офанзивниот стил на игра е гаранција дека ќе следиме и голови на овој меч.

Каљари – Јувентус – 2 @ 1.37 во 1xBet

Формата на домаќинот е во нагорма линија, но сепак не може да се надева на бодови против шампионот. Јуве е втор на табелата и заостанува со само еден бод од Наполи, но секој загубен бод може да значи многу штета. Токму затоа веруваме дека Јуве ќе дојде до трите бода на овој дуел.

1 Trackback / Pingback

  1. Ла Лига 18-то коло: Најава на колото, анализа и предлог типови – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*