Три пати по ред играат 4+: Продолжуваат и денес за наплата на квота 4.00!?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на чешката прва лгиа се сретнуваат екипите на Карвина и Спарта Прага.

Карвина се наоѓа на 13-та позиција со вкупно освоени 24 бода и учинок од 5 победи, 9 реми и 11 порази.

Спарта Прага е на 9-то место со вкупно 35 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 8 реми и 8 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните три меѓусебни натпревари биле навистина ефикасни, односно постигнати се по најмалку 4 гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

4+ @ 4.00 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*